TFF 2’nci Lig Beyaz Grup’da küme düşen Zonguldak Kömürspor’da taraftarlar isyan ediyor. Durumu kabullenmek istemeyen taraftarların sosyal medyadan yaptıkları yorumlarda küme düşürülmenin nedenini siyasi olarak algılarken, bir kısım TFF’ye tepki gösterdi, bir kısım ise küme düşmenin nedeni yönetim eksikliği olarak, bir kısmı ise kadro yetersizliği olarak değerlendirdi.

TARAFTARLAR  İLGİNÇ İDDİA ORTAYA ATTI

Zonguldak Kömürspor taraftarları ise 31 Mart seçimleri sonrasında belediye başkanlarının değişmesi oldu. 2.lig Beyaz Grup’da küme düşen 4 takımın da bulunduğu illerin CHP’li olduğuna dikkat çekerek bu takımlardan intikam alındığı yönünde iddiada bulundular.

İŞTE O PAYLAŞIM

Zonguldak Kömürspor’un koyu taraftarları ilginç bir tespit yaparak sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım şöyle:

“Türkiye 2 ligi beyaz grupta düsen takımlar

Zonguldak

Belediye başkanı CHP Tahsin Erdem

Yüzde 54.52 30256 oy

Adıyaman

Belediye başkanı CHP Abdurrahman Tutdere

Yüzde 49.74 51.299oy

Bursa Büyükşehir

Belediye Başkanı CHP Mustafa Bozbey

Yüzde 47.62 860.490 oy

Kırşehir

Kurtgücü Serkan Erişoğlu'na emanet! Kurtgücü Serkan Erişoğlu'na emanet!

Belediye Başkanı CHP Selahattin Ekicioğlu

Yüzde 52.86 37.377 oy

Türkiye 2023/2024 2.lig Beyaz grupta düşen 4 takım il belediyeleri hepsi CHP li dikkat edin. Bu kadarını tesadüf iktidar TFF tarafından kaybedilen illerden intikam mı alınıyor? Göz göre göre şike süresi içerisinde ve öncesi sonrası AK Parti Zonguldak milletvekilleri sessiz kalmıştır. İkinci ligde takımlara sahip çıkılmamıştır. Küme düşen şehirler olmuştur. Takımlar ile beraber ama bu kadar tesadüf olmaz. Dikkat çekmek istedim. Halk olarak haksızlığa direnen bu kent hiç bir siyasi manada ve gelip giden hükümetler tarafından üstüne kırmızı kalem çekilen şehir olmuştur. Neden haksızlıklar karşısında emeğin karşında haksızlıklara tepki koyup direniş örneği sergilediğinden AK Parti ile belediyesi olup 2. lige düsen bu takımların yeni belediye başkanlarının da takımlar ile karşılaşacağı zorluklar ve yüklerde giden kaybeden belediye başkanlarının vebalindedir. Gelen sağ hükümetler tarafından Zonguldakspor ve işçi sınıfına iyi gözle bakılmayıp hep krizlerde gelen sol partilere de enkaz bırakılarak bedel ödettirilmek istenmiştir”

Muhabir: ENDER YÜKSEL