31 Mayıs 2024 Cuma günü saat 15:00 parti binasında yapılması gereken CHP Kdz. Ereğli Kadın Kolları Başkanlığı Olağan Genel Kurulu, yaşanan izdiham, tartışmalar, kavgalar ve yeterli sandık güvenliği sağlanamaması nedeniyle divan heyeti tarafından ileri bir tarihe ertelendi. Önceki dönem Kadın Kolları Başkanı Naile Bingöl ve parti üyesi Neslihan Pamuk’un aday olduğu seçimlerin ertelenmesinin ardından ortaya atılan kulisler parti içinde de krize neden oldu. CHP İlçe Başkanı Ali Kocamanoğlu ve Yönetim Kurulu Üyelerinin seçimlerin ertelenmesinde başrolü oynadığı iddia edildi.

PARTİDE KAZAN KAYNIYOR

Kulislerde daha kongrenin başlamasından itibaren divan başkanı ve divan üyelerinin seçiminde bile baskı yapmaya çalışan daha öncede kadın kolları başkanlığı yapan dönemi bitmeden istifa eden Zerrin Erdoğan’ın bu seferde ilçe kadın kolları kongresinin iptal edilmesi için “Sürekli bu kongre iptal edilmelidir” diye baskı yaptığı, hatta bazı kadın üyelerin “Sen üstelik bir de ilçe yönetim kurulu üyesisin böyle söylemeye utanmıyor musun?” diye karşılık verdiği gelen haberler arasında. Zerrin Erdoğan’ın kongrenin başından itibaren özel telefonu ile çekim yaptığı Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın eşi Neriman Posbıyık ile çıkartıp destekledikleri aday Neslihan Pamuk’un kazanamaması durumunda itiraz edip kongreyi iptal ettirmek için çekim yaptığı da söyleniyor. Hatta Zerrin Erdoğan’ın İl Kadın Kolları Başkanını arayarak kendisinin ve çoğu arkadaşının tatil programını gerekçe göstererek ertelenen kongrenin Kurban Bayramı’ndan önce yapılması için İlçe yönetim kurulu üyeliği nüfuzunu kullanarak baskı yaptığı da gelen iddialar arasında.

ÜYELER BAŞKANI BELİRLEYECEK

Songül Şahin yeniden güven tazeledi Songül Şahin yeniden güven tazeledi

Sonuç olarak kendi aday olma cesaretini gösteremeyip yerine başka bir adayı destekleyen Zerrin Erdoğan mı kazanacak? yoksa İlçe Kadın Kolları Başkanı olduğu günden beri gece gündüz demeden partili partisiz ayırmadan ihtiyacı olan tüm kadınların hayatına dokunan önceki dönem Kadın Kolları Başkanı Naile Bingöl mü kazanacak? CHP, kadın kolları üyeleri bunan karar verecek.

MUHALİFLER NAİLE BİNGÖL’E KARŞI TOPLANTI YAPTI

Öte yandan Bağlık Restoranda Naile Bingöl’e karşı olan ve Neslihan Pamuk’un yönetim kurulu listesinde yer alan partili Muhittin Dikmen ve Cengiz Akman’ın eşlerinin de yer aldığı bir grup partilinin toplantı yaparak fikir alışverişinde bulundukları ortaya çıktı. Toplantının amacının ise İlçe Kadın Kolları Başkanlığı değil, ilçe başkanlığını ele geçirmek olduğu ileri sürüldü.

Yenen

Kaynak: Haber Merkezi