TFF 2’nci Lig Beyaz Grup’ta kümede kalma mücadelesi veren Zonguldak Kömürspor ligde oynadığı 20 maçta rakip kaleleri 20 kez havalandırıp kalesinde 36 gol gördü.

SON 2 MAÇTA 4 GOL ATTI, 10 GOL YEDİ

Kırmızı-laciverti ekip ikinci yarıda oynadığı 2 maçta 1461 Trabzon ve Esenler Erok maçında rakip kalelere 4 gol attı, kalesinde 10 gol gördü.

Zonguldak Kömürspor’dan ayrıldı, İran’a transfer oldu Zonguldak Kömürspor’dan ayrıldı, İran’a transfer oldu

Elmas, lig ikincisi 1461 Trabzon’a 2 gol attı, 4 gol yedi, Cumartesi deplasmanda lider Erok’a 2 gol attı, 6 gol yedi.

Ligin ilk 2 sırasındaki takıma 4 gol atmak küme düşme mücadelesi veren bir takım için kolay değil. Ancak Elmas iki güçlü rakibine 2’şerden 4 gol attı. Kalesinde ise 10 gol gördü.

ELMAS’IN GOL ATMA DEĞİL GOL YEME SORUNU VAR
Son iki maç gösteriyor ki Zonguldak Kömürspor’un gol atma sorunu kalmamış. Özellikle kalede yaşanan değişiklikler, defans hattında yaşanan sakatlıklar ve cezalılar, yetersizlik Zonguldak Kömürspor’a pahalıya malolmuş.

Teknik heyet ilk olarak kale ve defans hattına bir çözüm bulmak zorunda. Aksaray’dan devre arasında transfer edilen kaleci Ogün Karakaya ilk maçında 6 gol yedi. İyi kaleci mi kötü kaleci mi ilerleyen haftalarda daha net ortaya çıkacak.

Zonguldak Kömürspor ligde yediği 36 gole en çok gol yiyen 3’üncü takım görünümünde. 20 maçta ise 20 gol atmış. Maç başına 1’gol atmış görüntüsü var.

AFYON MAÇIN BAŞLANIGIÇ OLSUN
Zonguldak Kömürspor Teknik Direktörü Şenol Demir gol yeme sorununa çözüm bulduğu an takım puan almaya başlayacaktır. Bu maç 31 Ocak Çarşamba günü oynanacak olan Afyonspor maçı olmasını temenni ediyoruz. Çünkü acil galibiyetler almaya başlamamız şart.

Elmas Puan

Muhabir: ENDER YÜKSEL