İç sularda balık varlığının desteklenmesi, balıkların yılda en az bir kez üremelerine fırsat verilmesi kapsamında 15 Mart-15 Haziran tarihleri arasında Sazan, Kadife, Siraz, Yayın gibi diğer balık türlerinin üremesi ve balık varlığının çoğalması amacıyla avlanması yasak dahilinde. Düzce İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü personelince Hasanlar Barajı'nda yapılan denetimlerde farklı uzunluklarda toplam 800 metre uzatma larına yasak dahilinde el konuldu. El konulan ağlar içerisinden çıkan canlı balıklar doğal ortamına geri bırakıldı.

Düğün konvoyundaki tır sürücülerine 10 bin 350 lira para cezası Düğün konvoyundaki tır sürücülerine 10 bin 350 lira para cezası

Düzce Tarım ve Orman Müdürü Esra Uzun, il genelinde ki iç sularda balık varlığının desteklenmesi için koyulan av yasağı döneminde kaçak avcılıkla mücadelenin tüm hızıyla devam edeceğini, sularda yer alan balıklardan herkesin faydalanması amacıyla balıkların üremesine imkan verilmesi ve av yasaklarına tüm vatandaşlarımızın uyması gerektiğini belirtti.

Kaynak: iha