TEMA Vakfı Örgütlenme ve Saha Yönetimi Kıdemli Bölüm Başkan Yardımcısı Arif Gürel, Karadeniz Bölge Koordinatörü Mücahid Öz. Tema Vakfı eski Zonguldak İl Temsilcisi Berran Aydan ve TEMA gönüllüleri; Sema Sazak, Koç Dilek Eyriboyun,
Zonguldak gazeteciler cemiyetini ziyaret etti.

5 Haziran Dünya Çevre gününde gerçekleşen ziyarette çevre sorunları ve karşıda çözüm önerileri değerlendirdi.

DERYA AKBIYIK: ÇEVREMİZE HEP BİRLİKTE SAHİP ÇIKMALIYIZ

ZGC Başkanı Derya Akbıyık, “Bugün tabii ki 5 Haziran Dünya Çevre Günü kutlanıyor. Bugün sabahtan beri çevreyle ilgili de birçok etkine de şahit oluyoruz. TEMA Vakfı’’ndan çok önemli isimler bugün bizlerle beraöber. Hem İstanbul hem Zonguldak'tan bugün bizleri ziyaret ettiler. Ben cemiyetimizi ziyaret ettikleri için çok teşekkür ediyorum. Tabii  TEMA Vakfı  çok önemli. Hem yurt içi ve hemde yurt dışında her yerde görev yapıyorlar başarıyla. Ben bugünkü ziyaretimiz çok anlamlı olduğunu düşünüyorum. Çevremiz çok önemli iklim kuraklığından bahsediliyor. İklim değişikliği, İklim kuraklığı? Bunlar çok vahim. Bugünden bunlara çareler bulunmazsa sadece  ve sözde kalırsa geleceğimiz gelecek neslimizde tehlikeye girer” dedi.

Evlilik yolunda ilk adımı attılar Evlilik yolunda ilk adımı attılar


GÜREL: MÜCADELEMİZE DEVAM ESECEĞİZ

TEMA Vakfı Örgütlenme ve Saha Yönetimi Kıdemli Bölüm Başkan Yardımcısı Arif Gürel’ de, “Bugün buraya hem Çevre Günü çalışanı ve yerel paydaşlarımıza da bir ziyaret amacıyla geldik. Hem hayırlı olsun. hem de mevcutta bundan sonraki de Destekleriniz için teşekkür amacıyla buradayız. Bir yandan da ekibimizle buluşmaya geldik. Zonguldak'taki il temsilcimiz,, il ekibindeki değerli gönüllülerimizle birlikte hem buradaki faaliyetlerimizi biraz konuşmak istiyoruz. Hem burada bir ekibimize yeni arkadaşlarımız, yeni gelenlerimizin dahil olacağı bir sürecin içerisindeyiz. Hem de tabii ki buradaki çalışmalarımızı bir gözden geçirip bundan sonra şunda da hem Zonguldak hem de çevresindeki özellikle çevreyle ilgili sorunlarımız maalesef var. İl temsilcimiz Berran Hanım uzun yıllardır da mücadelesi devam ediyor. Farkındalık oluşturmak istiyoruz. Ve bundan sonra da mücadeleye devam etmek istiyoruz.  umuyorum Zonguldak için de daha güzel günler olur. Biz de tema vakfı olarak da hem genel merkez hem de buradaki  ekibimiz olarak elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” dedi.


ÖZ: DAHA GÜÇLÜ ÇALIŞMALAR YAPACAĞIZ

Karadeniz Bölge Koordinatörü Mücahid Öz’de, “Merhabalar, Zonguldak'a geldik.  Bugün dünya çevre günü. Hem buradaki faaliyetlerimizi bir gözlemlemek ve gönüllülerimizle buluşmak, hem de sizleri ziyaret yapmak için geldik. Ve mutluyuz. Bu yerel bağlantılar çok daha güçleniyor ve daha iyi çalışmalar sürdürebiliyoruz. Teşekkürler. 
Umarız bundan sonra daha güçlü çalışmalar yaparız” dedi.


AYDAN: TEMA İL TEMSİLCİLİĞİ GÖREVİMİ EYLÜL’DE DEVREDİYORUM

TEMA Zonguldak İl Temsilcisi Berran Aydan’da , “Aslında bugünkü TEMA Vakfı olarak çalışmamız güzel ve anlamlı bir güne denk geldi. Bütün dünyada 5 Haziran bildiğiniz gibi dünya çevre günü olarak çeşitli kutlanıyor. Ne yazık ki bütün dünyanın sorunu; çevre değerlerinin kaybedilmesi, küresel iklim krizi, küresel ısınma bütün canlıları sadece insanları değil, bütün canlıları etkilemekte. Susuzluk en büyük sorunlardan biri. Tüm dünya için. 
Bizim de Zonguldak'ımız çok güzel. Doğal açıdan çok değerlere sahibiz. Ormanlarımız Kıyılarımız, sahillerimiz. Ama ne yazık ki bunları yeterince koruyamıyoruz. Ben bildiğiniz gibi ben Eylül ayında İl Temsilciliği görevimi devredeceğim. Bu işe TEMA’nınçalışmalarına destek olabilecek, emeğini, vaktini ayırabilecek, okuyup araştırabilecek kişilerin de TEMA Genel Merkez'de on-line başvuru yapmasını rica ediyorum. Gelecek dünya çevre günlerinde daha temiz bir dünya, daha Yaşanabilir, bu Zonguldak'ta. Kutlayabilmeyi, görebilmeyi diliyorum” dedi.

(Haber-Ercan Demir)

Editör: Burak Can