TFF 2’nci Lig Beyaz Grup’da sezon şaibeli şekilde tamamlandı. Ligin bitimine 2 hafta kala Ankaraspor ile Nazilli Belediyespor arasında oynanan maçta 90 dakika boyunca futbolcular kendi aralarında top çevirmiş ve maçın 0-0 tamamlanmasıyla Ankaraspor play-offu garantilemiş, Nazilli Belediyespor kümede kalmayı garantilemiş, Zonguldak Kömürspor ise bu sonuçla küme düşürülmüştü.
TÜRKİYE AYAĞA KALKTI
Maçın hemen ardından CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz’ın olaya isyanı ile başlayan ses yükseldi, spor kanallarında ünlü yorumcuların birinci konusu oldu.

Tüm Türkiye Ankaraspor-Nazilli Belediyespor maçında şike yapıldığı noktasında birleşirken TTF de soruşturma açtı konuyu ETİK Kurulu’na taşıdı. Konunun bir an önce çözüme kavuşturulması ve 2 takımın da küme düşürülmesi bekleniyor.

HABER DÜNYACA ÜNLÜ REUTERS HABER AJANSINA KONU OLDU
Ankaraspor-Nazilli Belediyespor maçındak şike iddiaları ülke gündeminden taştı, dünyaca ünlü Reuters Haber Ajansına bile konu oldu.

Reuters Haber Ajansında yayınlanan haber “Türk federasyonu, üçüncü kademe oyunda eşleşme düzeltme iddialarını inceliyor

Türkiye Futbol Federasyonu, Ankaraspor ile Nazilli arasında üçüncü kademe maçta maç düzme iddialarını araştırıyor

Golsüz berabere biten Belediyespor, yükselme playoff'taki Ankaraspor'un yerini garantiledi ve Nazilli Belediyespor'un küme düşmekten kaçınma, maç sırasında hiç atış yapılmadan ve kart gösterilmeden… “ şeklinde devam ediyor.

Oü Kopya

Şampiyonluğunu ilan etti: Kupayı haftaya alacak! Şampiyonluğunu ilan etti: Kupayı haftaya alacak!

Muhabir: Ender Yüksel