KURTULUŞ SAVAŞI ZONGULDAK , SAPÇA GEÇİDİ ÇATIŞMASI KURTULUŞ SAVAŞI ZONGULDAK , SAPÇA GEÇİDİ ÇATIŞMASI

Gündemin birinci maddesi olan yoklama ve açılışın ardından gündemin diğer maddeleri CHP, AK Parti ve MHP’li meclis üyeleri tarafından görüşülerek bir sonraki oturumda görüşülmek üzere ilgili komisyonlara havale edildi.
Gündemin üçüncü maddesinde ise şehrin otopark sorunu ele alındı. Konu hakkında Belediye İşletme Müdürü Tamer Kuşluhan tarafından belediye meclisine görüşülmek üzere yazılan yazı şöyle; “İlimizin mevcut araç yoğunluğunun artması ve yol kenarlarında düzensiz araç park edilmesi nedeniyle trafikte aksamalar yaşanmaktadır. Belediyemizce işletin açık otoparkların kapasitesi araç yoğunluğunu karşılamakta yetersiz olup yeni açık otoparkların açılmasına ihtiyaç duyulmaktadır. Trafik yoğunluğu ve düzensiz araç parklarının engellenmesi amacıyla Kapuz Caddesi Yeni Hastane acil önü, Cumhuriyet caddesi, Soğuksu İhlas Mağazası önünden Yeni Doğan Pastanesi önüne kadar olan yol kenarları, Belediye Bulvarı Zonguldak Belediyesi önünden Soğuksuya geçiş yolunun sağ ve sol kenarı A 101 önünden İhlas Mağazasına kadar, Devlet Hastanesi Site ek Bina Muzaffer Badalıoğlu Park üstü, Gazipaşa Caddesi Zonguldak Valiliği önü Zabıta Karakolundan Nazar Büfe önüne kadar olan yolun sağ ve sol tarafının açık otopark olarak faaliyete geçmesi ve ücret tarifesinin belirlenmesi için konu belediye meclisiyle görüşülerek kayda alınması hususunu olurlarınıza arz ederim.” 
Şehrin otopark sorununu yakından ilgilendiren bu madde görüşülmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonuna oy birliği ile havale edildi.
HABER: Seçkin Kırarslan