Zonguldak medyası çok dinamik ve aktif..

Banka kredisi çekmek istemeyenlere yeni imkan! Banka kredisi çekmek istemeyenlere yeni imkan!

ZGC’yi ziyaret eden Vali Yardımcısı Turgut Subaşı, “Zonguldak yerel basını, güncel gelişmeleri takip eden ülke basınana da haber aktarabilen kabiliyetli bir basın” derken Vali Yardımcısı Mehmet Türk’te, “Zonguldak medyası. Çok dinamik, aktif bir medya” ifadesini kullandı.

Vali Yardımcısı Turgut Subaşı ve Vali Yardımcısı Mehmet Türk, kongre sonrasında Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti başkanı Derya Akbıyık’ı ziyaret etti.


ZGC Başkanı Derya Akbıyık, “Bugün Zonguldak’ımızın iki tane çok önemli vali yardımcımız var. Her ikisi de çok sevdiğimiz ve değer verdiğimiz isimler. Bugün bizim hafta sonu yaptığımız 35.Olağan Genel Kurumu nedeniyle hem hayırlı olsun hem tebrik etmek için bugün buradalar. Vali yardımcılarımıza çok teşekkür ediyorum. Biz gerçekten onlarla çok iyi bilgi alışverişi, ziyaret, karşılıklı hoş, sohbet, basın kısmında her zaman birlikte oluyoruz. Iftarlarda, bayramlarda. Bunun için Vali Yardımcının bugünkü ziyareti bizler için çok anlamlı ve değerli. Ben her iki vali yardımcımıza hoş geldin diyorum. Sağ olsunlar, var olsunlar” dedi.


Vali Yardımcısı Turgut Subaşı’da, “Biz öncelikle Derya Bey'e çok teşekkür ediyoruz ve biliyorsunuz kendisinin de bahsettiği gibi son genel kurulda tekrar Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığına seçildi. Bundan dolayı onu kutluyorum, yönetimini kutluyorum Ve bundan sonra da Zonguldak Cemiyeti Başkanı olarak yapacağı görevlerde başarılar diliyorum. Biz de Derya Bey gibi aynı düşünüyoruz meslektaşımla beraber. Gerçekten buradaki yerel basının temsilcisi olarak idareyle  ilişkilerinde, kamu yararının sağlanmasında, öneriler getirilmesinde, halk Beklentilerini, bize iletilmesini de bizim de son derece olumlu, pozitif diyalog kurabilen, kurduğumuz bir gazeteci arkadaşımız. Bundan dolayı da çok teşekkür ediyoruz. Meslektaşımızla beraber uzun süredir Zonguldak'ta çalıyoruz. Çalışıyoruz ve takip ediyoruz. Zonguldak yerel basını, dinamik bir basın. Güncel gelişmeleri takip eden i ülke basına da haber aktarabilen kabiliyetli, nitelikte iyi bir basın i Biz bu manada hep beraber dediğimiz gibi Zonguldak halkının yararına, kamu hizmetlerinin sunumunda birlikte dayanışma halinde iş birliği halinde işleri yürütmeye çalışacağız. Ben tekrar seçilmesi dolayısıyla kutluyorum. Başarılar diliyorum. Tüm gazeteci arkadaşlara da bu vesileyle selamlarımızı iletiyoruz” ifadesini kullandı.


Vali Yardımcısı Mehmet Türk’te, “Değerli meslektaşım gayet güzel özetledi. Derya Bey tekrar seçilmesi dolayısıyla kendisine bir hayırlı olsun ziyareti yapmak istedik. Kendisini buradan tekrar tebrik ediyoruz. Turgut Bey gayet güzel özetledi. Kamuoyuyla efendim vatandaş arasında diyaloğu sağlayan, iletişimi sağlayan en önemli etken basın.  bunu da çok güzel bir şekilde icra ediyor. Zonguldak medyası. Çok dinamik, aktif bir medya” şeklinde konuştu.

(Haber-Ercan Demir)

Kaynak: Ercan Demir