CHP Merkez İlçe Başkanı Osman Zaimoğlu hakkında yayımlanan deklarasyona imza attığını belirten CHP eski İl Başkanı Halil Furat, şunları söyledi:

PARTİMİZE YAKIŞMIYOR VE KINIYORUZ

“1 Mayıs kutlamalarında arkadaşlarımızın ben olayı birebir görmedim ama arkadaşlarımızın ilettiğine göre böyle hoş olmayan bir olay olmuş. Merkez ilçe başkanı, eski meclis üyesi inşaat mühendisleri odası başkanı arkadaşımıza Ozan (Demirtaş) arkadaşımıza fiziki saldırıda bulunmuş, sözlü ve fiziki bir saldırı. Bu üzücü bir olay. Partimiz Zonguldak'ta iyi bir sonuç aldı, belediyelerde ve il genel meclisinde güzel sonuçlar aldı. İlk defa Zonguldak'ta birinci parti olduk. Bunun hazını gururunu yaşamamız gerekirken ilçe ilçe başkanımızın yaptığı bu partimize yakışmayan hareketi kınıyoruz.

 DEKLARASYONU CHP’NİN 10 TANE ESKİ İL-İLÇE BAŞKANI OLARAK İMZALADIK

Birçok arkadaş, 10 taneye yakın eski il ve ilçe başkanı arkadaşımızla beraber kınama mesajı yayınladık. Partimizde bu tür huzursuzlukların olmasını istemiyoruz.

GENEL MERKEZİN DE GEREĞİNİ YAPACAĞINA İNANIYORUZ

Bu parti Cumhuriyet Halk Partisi, sosyal demokrat bir partidir. Herkes düşüncesini istediği gibi ifade edebilir, açıklayabilir. Hiç kimsenin bundan alınganlık göstererek, insanlara saldırma hakkı bir etkisi yoktur. Ozan Demirtaş arkadaşımız gerekli disiplin soruşturmasının yapılması adına disiplin kuruluna müracaatta bulunduğunu ifade etti.

Disiplin kurulunun Cumhuriyet Halk Partisi'ne yakışır bir şekilde sonuçlanacak kararı vererek bu tür olayların önüne geçecek. Örnek bir karar almasını bekliyoruz.

İl başkanına da, disiplin kurulu başkanına da buradan büyük görev düşüyor. Genel merkezinde bu doğrultusunda gereğini yapacağına inanıyoruz bu olayları önlemek adına tedbirli davranışlar ve sorumluluğa yakışan davranışlar göstermesini herkesin bekliyoruz.

Tahsin Erdem’den “Çürük elma” benzetmesi! Tahsin Erdem’den “Çürük elma” benzetmesi!

PARTİMİZE AYAK UYDURAMAYAN GİTSİN

Parti hepimizin partisi.  Partiye ayak uyduramayan partiye uyum sağlayamayan efendim o vazifeleri yapmasın. Bıraksın gitsin. Dolayısıyla bu olayı bütün arkadaşlarım adına ben de kınıyorum. Bir daha partimizde bu tür olayların olmamasını temenni ediyorum”

ZONGULDAK HALKINA TEŞEKKÜR EDİYORUZ

CHP eski İl Başkanı Halil Furat son olarak, “Bu vesileyle partimize olan desteklerinden dolayı Zonguldak halkına buradan teşekkür ve saygılarımı sunuyorum” ifadesini kullandı.

Whatsapp Image 2024 05 09 At 13.53.47

(HABER-ERCAN DEMİR)

Kaynak: Ercan Demir