İstanbul'da özel bir lisenin okul müdürü İbrahim Oktugan'ın okuldan atılan bir öğrenci tarafından vurularak katledilmesi nedeniyle Memur Sen’e bağlı Eğitim Bir-Sen tarafından tüm Türkiye genelinde ve ilimizde Cuma günü iş bırakma kararlı alındı.    

Memur-Sen İl Temsilcisi ve Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Kamuran Aşkar, yarın İş bırakma eylemi yapacaklarını ve madenci altında saat 11:00’de basın açıklaması düzenleyeceklerini belirterek tüm üyelerine katılım çağrısında bulundu.

"Neden koydunuz,neden kaldırdınız?" "Neden koydunuz,neden kaldırdınız?"

Aşkar, “Değerli arkadaşlar. Yıllarca öğretmene sahip çıkmak, çocuklarımıza ve ülkenin geleceğine sahip çıkmaktır şeklinde kullandık. İşte bu programlaşan cümleden şimdi eylem zamanı. Her gün şiddete Uğrayan, öldürülen öğretmen haberlerine karşı tepkimizi dile getirmek için yarın saat 11.00’de Zonguldak Madenci Anıtında bütün üyelerimizi, bütün velilerimizi, bütün öğrencilerimizi, öğretmenlere sözde değil, özde sahip çıktığımızı göstermek amacıyla yapacağımız eylemimize davet ediyorum. Yarın 11.00’de buluşmak üzere” dedi.

Whatsapp Image 2024 05 09 At 13.31.05

Kaynak: Ercan Demir