Zonguldak il jandarma Komutanlığı tarafından yapılan açıklamada, “2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun 91'inci maddesi gereğince araç işletenleri tarafından mali sorumluluk sigortası (Zorunlu Trafik Sigortası) yaptırmaları zorunludur. Geçerli teminat tutarları üzerinden zorunlu mali sorumluluk sigortası bulunmayan araçlar trafikten men edilir ve hükme uymayanlar para cezası ile cezalandırılırlar.

Trafik Jandarması tarafından yapılan trafik denetimlerinde;

2023 yılında 76.446 araç, 
2024 yılı 01 Ocak-30 Nisan döneminde ise 29.905 araç mali sorumluluk sigortası bulunmadığı için trafik idari para cezası uygulanarak trafikten men edilmiştir” denildi.

DENETEİMLER KARARLILIKLA SÜRDÜRÜLECEK
Yapılan açıklamada Müteakip dönemde de mali sorumluluk sigortasına yönelik denetimlerin kararlılıkla sürdürüleceği ifade edilerek şöyle denildi:

Polis otosunda sanığın ölümünde bekçi ve polislere 21 yıl hapis Polis otosunda sanığın ölümünde bekçi ve polislere 21 yıl hapis

UNUTMAYIN
Hatalı olduğunuz bir kaza durumunda mali sorumluluk sigortası, kaza sonucunda karşı tarafa vereceğiniz zararları karşılayarak sizi büyük meblağlı risklerden korur”

Kaynak: Ercan Demir