Zonguldak İli Yardımlaşma ve Kalkınma Derneği Başkanı, Zonguldak ili Dernekleri Federasyonu Başkanı Necati Başar, Genel kurulda güven tazeleyerek yeniden başkanlığına seçildi.

Zonguldak ili Dernekleri Federasyonu ikinci Olağan Genel Kurulunun Divan Başkanlığını İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Gurbet Altay yaptı. 

Zonguldakla ilgili bir çok çalışmaya imza atan, Zonguldaksporun marşını yazan
Sanatçı Egemen Sekman, Kongrede “Karadır Kaşların” türküsünü söyleyerek katılımcıları eğlendirdi.

BAŞAR: ZONGULDAK’TA BİR ŞEYLERİN OLMADI İÇİN  ÇALIŞIYORUZ 

Zonguldakın gelişmesi, kalkınması için çalıştığını söyleyen Başkan Necati Başar,
"Federasyonumuzun oluşumu ile ilgili bir takım çalışmalar başlatmıştık. Bunun ilk örneğini 2009 ve 2010 yıllarında Zonguldak il platformu adı altında; ilimizde bulunan 100'e yakın sivil toplum kuruluşlarının bunların içinde; oda başkanları, ilimizdeki basın mensupları ve siyasi partilerimizin temsilcileri ile birlikte İl Kültür Müdürlüğü Konferans Salonu'nda istişare toplantıları düzenledik. Oradaki aldığımız kararlar siyaset yapmadan ama siyasilerimizle birlikte ilimizin sorunlarını gündeme taşıyarak çözüm arayışına girdik.
Bunun en iyi ve en önemli örneği Mithatpaşa Tüneli'dir.
Bunun semeresini yıllar sonra gördük, birkaç sefer müteahhit değiştirilmesine rağmen tünel yapımları tamamlanmış oldu. Daha önceden Kilimli ilçemize 30 dakikada ulaşırken şimdi 5 dakikada ulaşıyoruz. Biz o tarihlerde bu ilk platformu resmileştirebilmek için federasyona dönüştürebilmek için bir takım toplantıları düzenledik. 
En son istişare toplantımız Mart 2020'nin ilk haftasında yaptık ilimizin iktidar ve muhalefet il başkanları ve milletvekilleri ile birlikte federasyon kurma çalışmalarını hızlandırdık, dosyamızı hazırlayarak tüzüğünde 'federasyona katılabilir' ibaresi olan 10 dernek ve başkanlarıyla birlikte dosyayı hazırlayarak 18 Mart 2020 yılında Zonguldak Valiliği Sivil Toplum ilişkiler Müdürlüğü'ne onaylattık. O süreçten sonra çalışmalarımızı hızlandırdık. 
İnşallah bundan sonraki etkinliklerimiz daha da fazla şekilde devam edecek. Daha anlatacak çok şeyimiz var. Hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi. 

Zonguldak merkez Öğretmenevinde yapılan olağan kongreye İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli, Karaman Belediye Başkanı Mustafa Kalaycı, Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Demir, Milli Eğitim Bakanlığı müşaviri Cemal Özdemir, 
Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Genel Müdür Muharrem Kiraz, yardımcısı Ercan Gebeş, Kızılay Şube Başkanı Murat Kanlı, İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Gurbet Altay, Zonguldak Orman Bölge Müdürü Faruk Bayraktaroğlu, Ereğli ilçe Milli Eğitim Müdürü Harun Akgül, Ak Parti Kozlu ilçe Başkanı Ali Duyar, Bursa Zonguldak Dernek  Başkanı Selahattin Yıldırım, TTK Kozlu Müessese Müdür yardımcısı ve Enerji Birsen Şube Başkanı Sedat Güngör, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi İlahiyat fakültesi Öğretim Üyesi H. İbrahim Aydın, Ereğli Sanayi ve Ticaret Odası Başkan yardımcısı Cevdet Demircan ve üyeler katıldı. 

Zonguldak ili Dernekleri Federasyonu yönetim kurulu üyeleri şu isimlerden oluştu. Necati Başar, Muzaffer Kalaycı oğlu, Ahmet Bayrak, Ercan Gebeş, Ahmet Güral Karayılmaz, Avukat Mustafa Acar, Bülent Bağbaşı, Okan Şentürk, Erkan Üstünbaş, Lütfü Çavuş, Harun Akgül, Pamuk Cansız, Bahtiyar Emiroğlu, Ömer Bayrak, Bahattin Şenol, Münir Uzundurugan, Ahmet Öztürk, Ahmet Köse, Derya Akbıyık, Birkan Demirel, Yılmaz Altıntaş. 
Denetleme Kurulu
Avukat Mutlu Aksoy, Osman yiğit, Mustafa Çetin, Servet Çümen, Aydın Çevik, Mustafa Torun, Muhammet Özdemir’den oluştu.

Tüm kurumlar alarma geçirildi Tüm kurumlar alarma geçirildi

Da7D35F9 1A90 4C9E 9D09 Dd63538F1257403A3Ef9 45E7 4D6F 9Ed1 1679D7Ba1350

Muhabir: Ercan Demir