AK Parti’de 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde alınan ağır yenilginin ardından İl Başkan Vekili Mustafa Çağlayan’ın saltanatı sona ermek üzere.

MUSTAFA ÇAĞLAYAN’IN YERİNE KİM İL BAŞKANI OLACAK?

Zonguldak İl Koordinatörü AK Parti İstanbul Milletvekili Yahya Çelik, dün AK Parti Zonguldak İl Başkanlığı’nda İl Başkan Vekili Mustafa Çağlayan ve Fatih Çakır, Necdet Karaveli, Nejdet Tıskaoğlu, Ahmet Yılmaz, Ömer Gülay ve Züleyha Yazıcı Arıman ile görüşme gerçekleştirdi. AK Parti Zonguldak İl Başkanlığı için Fatih Çakır, Necdet Karaveli, Nejdet Tıskaoğlu, Ahmet Yılmaz, Ömer Gülay ve Züleyha Yazıcı Arıman ile görüşme yapıldığı öğrenildi.

ESKİ MERKEZ İLÇE BAŞKANIN “SİZ DE ADAMLIK PARA İLE Mİ ÖLÇÜLÜYOR” PAYLAŞIMI BOMBA ETKİSİ YARATTI

AK Parti eski Merkez İlçe Başkanı bugün sosyal medya hesabından “Keser döner sap döner gün gelir hesap döner değirmen de buğday çeker gibi insan övütüyorsunuz. Adam arıyorlar hem de paralı siz de adamlık para ile mi ölçülüyor yola çıkarken ne para sordunuz nede diploma Efendiler yine yanlış yoldasınız” şeklinde bir paylaşım yaptı. Bu paylaşımın altına onlarca paylaşım yapıldı. 

CHP Kadın kolları başkanını seçiyor! CHP Kadın kolları başkanını seçiyor!

Adı AK Parti İl Başkanlığı geçen isimler arasında yer alan AK Parti Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Yılmaz’ın bu paylaşımın altına, “Yolun sonu görünüyor” diye yorum yazması dikkat çekti.

Aynı Ahmet Yılmaz ayrıca kendi sosyal medya hesabından terazili fotoğraf paylaşarak, “Adalet öncelik olmalı” şeklinde paylaşım yapması ise kafalarda soru işareti bıraktı.

VİLLASINI MUSTAFA ÇAĞLAYAN’A VEREN AHMET YILMAZ ŞAŞIRTTI

Çünkü aynı Ahmet Yılmaz, AK Parti kimliğini kullanarak partiyi değil de kendi ticari ilişkilerini düşündü.  Milletvekili genel seçimlerinden bir hafta sonra yeni AK Parti İl Başkan Vekili Mustafa Çağlayan’a vermiş olduğu 4 katlı villa ile gündeme gelen Ahmet Yılmaz, şimdi de hak, hukuk ve adaletten dem vurmaya başladı. Ahmet Yılmaz, Mustafa Çağlayan’a villayı verdi ne şartlarda verdi? Bunların dertleri tamamen ticari gelecekleri. Kendi siyasi ve ticari emelleri için yıllarca AK Parti kimliği altında ticaretini sürdürdü.

BU KADARINA DA PES DOĞRUSU!

2019’da kendisine ait binayı 5 milyona satmak için pazarlık yapan Ahmet Yılmaz, AK Parti İl Başkanlığı olması için 60 milyon liraya aynı binayı 2022 yılında satmak için nasıl girişimler yaptığını tüm kamuoyu biliyor. Hak, hukuk adalet diyen insanlarda biraz Allah korkusu olsa zaten liyakata bakılmadan yapılan atamalar, işe sokulan insanlar, vatandaşı zehirleyen firmaların arkasında duran hatta bürokratları görevden aldıran bu girişimleri yapmak hangi siyasi ahlaka hangi etiği çıkar. Bunun adalet neresinde? Biz diyoruz ki; siyaset yapan yediğine, içtiğine, giyimine, oturmasına, kalkmasına, yaşantısına dikkat etmek zorundadır. Siyaset bir zenginleşme kurumu değildir.

Kaynak: Haber Merkezi