Emek Partisi Genel Başkanı Seyit Aslan’ı dernek binasında Tüm Emeklilerin Sendikası Zonguldak Şubesi yöneticileri karşıladı.
Tüm Emeklilerin Sendikası Zonguldak Şubesi adına Emin Çakmak, yaptığı konuşmada; “Seyit başkanıma geldiği için çok teşekkür ediyoruz. 2 Şubat'ta kurulan Zonguldak şubemizi ilk ziyaret eden başkanımız. Aynı zamanda kendiside Aralık ayında Emek Partisinin yönetimini devralmıştır. Kendisine hoş geldin diyoruz” dedi.
Türkiye'de emeklilerin çok ciddi sorunları ve problemleri olduğuna dikkat çekerek sözlerine başlayan Emek Partisi Genel Başkanı Seyit Aslan, konuşmasına şöyle devam etti:
EMEKLİ 10 BİN LİRAYLA GEÇİNMEK ZORUNDA KALIYOR!
“Ülkedeki yaklaşık 16 milyon emekli var ama 10 milyonu ayda 10 bin lirayla geçinmek zorunda kalıyor. İktidarın bu politikaları yani emeklilere reva gördüğü şey adeta ölün anlamında bir tutumla karşı karşıyayız. Bu politikanın gerçek manası bu! Yani emeklilere yaşama hakkı tanınmıyor. Bu ülkede 10 bin lirayla kira vermek, geçinmek, kaliteli bir hayat sürdürmek, insanca bir yaşam sürdürmek mümkün değil. O açıdan emeklilerin ücretlerinin arttırılması partimiz açısından hiç tartışılmazdır. Biz bir çalışma da sürdürüyoruz. Türkiye'de hiçbir ayrım yapmadan yoksulluk sınırının üzerine çıkarılmasını istiyoruz. 
YOKSULLUK SINIRI 60 BİN LİRA İSE EMEKLİNİN DE O KADAR ÜCRET ALMASI GEREKİYOR!
Ülkemizde “emekli en azından asgari ücret alsın” diye söyleniyor ya da “asgari ücretin bir tık üzerinde alsınlar” diye söyleniyor. Neden? Yani bu ülkede eğer yoksulluk sınırı 60 bin liraysa emeklinin de o kadar ücret alma hakkı var. Yani geçimini sağlayacaksa, kira verecekse, gıdasını düzenli alacaksa, sağlıklı bir yaşam sürdürecekse yapılması gereken belli! Emeklilerin de insanca yaşayacağı bir ücreti alması devletin görevi ve sorumluluğudur. O yüzden daha insanca yaşamak, daha insani koşullarda hayatlarını sürdürmesi için ve ücretlerin arttırılması için bir mücadele gerekiyor.”

Zonguldak’ta savaş gemisi ziyarete açıldı Zonguldak’ta savaş gemisi ziyarete açıldı

Whatsapp Image 2024 05 29 At 13.37.36Whatsapp Image 2024 05 29 At 13.37.36 (1)Whatsapp Image 2024 05 29 At 13.37.35

Kaynak: Seçkin Kırarslan