Zonguldak Çevre Koruma Derneği Başkanı ve Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı'nın danışmanı Ahmet Öztürk. Durakta bekleyen kadına tacizde bulunan 2 kişiyi uyardı. Tacizcilerin saldırısına uğrayan Ahmet Öztürk, havda esnasında yere düşerken elindeki cüzdanda fırladı. Saldırganlar cüzdandaki yaklaşık 500 TL'yi alarak kaçtı. Çevreci Başkan Öztürk'ün ihbarı üzerine olay yerine gelen sağlık görevlileri ve jandarma ekipleri, hafif yaralanan Öztürk'e mudahele etti. Jandarma ekipleri eşkalini belirlediği saldırganları yakaladı. Saldırganlar çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderdi. 

Ahmet Öztürk, başından geçenleri sosyal medya hesabından paylaşarak, saldırganları kısa sürede yakalayıp adalete teslim eden jandarma ekiplerince teşekkür etti. 

Öztürk'ün paylaşımı şöyle: "

Ruhsatsız güzellik merkezine kimler göz yumuyor! Ruhsatsız güzellik merkezine kimler göz yumuyor!


AÇIK TEŞEKKÜR 

5 Haziran Çarşamba günü Bakacakkadı’daki otobüs durağında, bir kadına küfürle tacizde bulunan 2 kişiyi sözlü olarak uyardım. Gelişen diyalog sorası üzerime saldıran kişilerle arbede yaşadım. Boğuşma sırasında dengemi kaybedip yere düşerken, elimdeki cüzdan da biraz ileriye fırladı. Cüzdanımı ele geçiren şahıslar, içindeki parayı alıp, olay mahallinden koşarak uzaklaştı. Hemen 112’yi arayarak, yaşananları anlattım. Olaya büyük bir ciddiyetle yaklaşan Jandarma ekipleri, şahısları 12 saat gibi kısa bir sürede yakalayıp adli makamlara teslim etti. Tarafımca da teşhis edilen saldırganlar, çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak, cezaevine gönderildi. Böylece suç makinesi olarak aramızda dolaşan 2 kişinin, en azından uzunca bir süre, başkalarına musallat olması önlenmiş oldu. 

Olayın mağduru olmama karşın sonuçtan son derece mutluyum. Bir toplumsal mücadele insanı olarak, sıkça eleştirdiğim güvenlik güçlerimizin bu olayda sergilediği sıcak tavır, olaylara yaklaşımındaki ciddiyet, sahip oldukları sorun çözme kapasitesi beni gerçekten duygulandırdı. Kendilerine teşekkür etmeyi bir borç bildim. 

Tüm bu süreci başarıyla takip edip suçluların kısa sürede yakalanmasını sağlayan Bakacakkadı Jandarma Komutanlığına, Çaycuma İlçe Jandarma Komutanlığına, Zonguldak İl Jandarma Komutanlığına, Yenice İlçe Jandarma Komutanlığına, Karabük İl Jandarma Komutanlığına, Jandarma Suç Araştırma Timine (JASAT) soruşturma talimatı vererek olayın kısa sürede çözülmesini sağlayan Gökçebey Cumhuriyet Başsavcılığıyla operasyonda emeği geçen tüm Jandarma personeline açıkça teşekkür ediyorum. Haklarını helal etsinler. 

Not: Merak edenler söyleyeyim: Vücudumda en küçük bir yara bere izi, sağlığımda hiçbir sorun yok."

Whatsapp Image 2024 06 09 At 11.34.13

Kaynak: Haber Merkezi