Beü Hastanesi'nde o sistem devreye girdi Beü Hastanesi'nde o sistem devreye girdi


Zonguldak Teknopark Genel Müdürü Doç. Dr. Kesikoğlu; “Açıldığımızdan beri 48’e yakın AR-GE şirketine yaklaşık 60 proje tamamlatarak hem bölgemize, hem de ulusal ekonomimize katkı sağladık” dedi.
Zonguldak il Genel Meclisi üyelerini bilgilendiren ZonguldakTeknopark Genel Müdürü Ferdi Kesikoğlu sözlerin şekilde devam etti:

Gelinen nokta itibariyle üniversiteye ait Yapı İşleri Daire Başkanlığı olarak kullanılan alanı, alan genişletme olarak Sanayi Bakanlığı’na başvurusunu yaptıklarını belirten Ferdş Kesikoğlu şunları söyledi:

İSTANBUL’DAN FİRMALAR ZONGULDAK’A GELİYOR..

Bakanlık uygun gördü. Cumhurbaşkanımızın onayıyla ilan edildi. Doğal olarak biz 40,45 firma artırma şansına sahip olduk. Şu anda tadilata başlamadık; başlamadan binanın yüzde yarıdan fazlası doldu. Bizim şu an yukarıda 20 olan doluluğumuz 35’e çıktı. Havuzumuzda bekleyen başvuru sayısı yaklaşık 40-50’nin üzerinde. Biz daha sizlerin yanına çok geleceğiz. Türkiye’de şu an 10 binin üzerinde  teknoloji şirketine doğru koşuyoruz. Yazılım, donanım,bilişim alanında çok ciddi gelişmeler var. Büyük şehirler çok doldu. Yeni nesil gelişim sistemi dediğimiz uzatan çalışmaya da uyumlu olunduğu için bizim bölgemiz yoğun taleple karşı karşıya. Yaklaşık 4 ay önce İstanbul-Ataşehir’de 65 girişimci ile bir etkinliğimiz oldu. Bu etkinliğin akabinde o girişimcilerin çoğu yatırımlarını bu bölgeye taşımaya başladı. burada üniversitemizdeki akademisyen ve öğrencilerimizin kurduğu şirketlerden bahsetmiyoruz. 

TEKNOPARK’TA 88 KİŞİ İSTİHDAM SAĞLANDI

Dışarıdan da yoğun bir taleple karşı karşıyayız. Geçen hafta sadece İstanbul’dan gelen 4 firma ile anlaşma imzaladık, yerlerini teslim ettik, AR-GE faaliyetlerine başladılar. Şu anda bölgede 88 nitelikli iş gücü çalışıyor ama; bugün oraya gitsek 88 kişi nerede dersiniz. Yazılımcılar kanunen uzaktan çalışabiliyorlar. Böyle bir avantajları var. Açıkçası biz burada bilişim alanında bir sektör yaratıyoruz şu anda. tabiki bu kolay olmuyor. Büyümek, gelişmek; destek ile oluyor.” diye konuştu.

9206Edf2 1Ecb 4Ea9 A5C0 Fc8D2D09185AD20F9971 Efe5 4Fea 8546 Cd440C23B9E1

Kaynak: ERCAN DEMİR