Çocuklarıyla birlikte kendi çocukluklarını yaşadılar Çocuklarıyla birlikte kendi çocukluklarını yaşadılar

Halkın Sesi Gazetesi’nin haberine göre; Hamdi Uçar’ın Kozlu ilçesinde işlettiği Özsüt’ün kirasını belediyeye ödemediği ortaya çıktı. Ev kiralarının 20-30 bin lirayı bulduğu Zonguldak genelinde geniş çaptaki alanda hizmet veren Özsüt’ün aylık 15 bin TL olan kirasını ödemeyen eski Milletvekili Hamdi Uçar birde belediyeden para talep edince ortalık karıştı.

BELEDİYEDEN 2 MİLYON 400+KDV AYDINLATMA PARASI İSTEDİ
Ak Parti önceki dönem Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar 31 Mart mahalli idareler seçimleri öncesi aydınlatma masrafı olarak kestiği 400 bin TL’lik fatura ile kirada mahsuplaşma yapmıştı. Seçim sonrası aydınlatma masrafı olarak 2 milyon 400 bin +KDV fatura kesen Uçar, Belediyenin yolunu tuttu. Belediye Başkanı Altuğ Dökmeci kira sözleşmesinde böyle bir maddenin bulunmadığını ve ödeme yapmayacağını beyan etti. 
45 AY KİRA ÖDEMEMİŞ
Hamdi Uçar’ın 15 bin TL olan kira borcunu da 45 aydır ödemediği ortaya çıktı. Uçar’ın kira borcunun faizleriyle birlikte toplamda 900 bin lira olduğu ifade edildi. Belediye başkanı Altuğ Dökmeci, Özsüt’ün bulunduğu alanla ilgili ölçümlere başlattığı ve yapılan ölçümlerden sonra Özsüt’ün kira miktarını belirleyeceği öğrenildi.
KAYNAK: HALKINSESİ

Editör: Burak Can