Çizmeleri giydi! Çamurda ve çöpte projelerini anlattı Çizmeleri giydi! Çamurda ve çöpte projelerini anlattı

TTK'nın Zonguldak'ta ne durumda olduğunu konuşmamız gerekiyor diyen CHP Zonguldak Merkez ilçe Başkanı Osman Zaimoğlu, müjde dedikleri 2000 işçi alımı tamamlanmadan kurumdan 3 bin işçinin emekli olduğunu belirterek konuşmasına şöyle devam etti:
“Zonguldak ilinin varlık sebebi olan Türkiye Taşkömürü Kurumu 2002 yılı başında 18 bin 122 işçi ve memur çalıştırıyordu. Şimdi 2023’ün sonuna geldiğimiz zaman da 8 bin 412 kişi çalışıyor. Ve bunun içerisi ne geçen sene ilan ettikleri halen daha Mart ayında en son C grubuna alacakları 2000 işçi sayısı dahil. Utanacakları tablolar ortada. Utanacakları. Siyasi nezaketi, seviyeyi bir tarafa bırakın da siyasi hizmete bakın. Ben bunları söylediğim zaman nezaketsiz mi oluyorum? Zonguldak'ı bitirmişsiniz diyorum. On sekiz bin yüz yirmi iki olan işçi sayısını Zonguldak'ta son aldığımız işçi dahil sekiz bin dört yüz on ikiye düşürmüşsünüz. Sadece 2023 senesinin Aralık ayında emekli olan insan sayısı 140 ve şu anda bugün itibariyle 1500 işçi TTK'da emeklilik için gün bekliyor. 
Şimdi iki bin yirmi üçte ilan ettiğiniz, müjde dediğiniz 2000 işçi alımını tamamlayıncaya kadar 3 bin işçi emekli olmuş. Yani iki bini aldık noktasını tamamladığın anda eksi bindesin. Üç bin işçi TTK'da iki bin yirmi üç senesinde emekli olmuş. Siz Zonguldak'ı yok ettiniz, yok! Zonguldak'ı mahvettiniz! Siz Zonguldak’ alt liglere düşürmüşsünüz, alt liglere. Tıpkı, Zonguldakspor'u ne hale getirdiğiniz gibi. Mahvettiniz bu şehri.” 

Muhabir: Seçkin Kırarslan