AK Parti Zonguldak Milletvekili Muammer Avcı'ın kutlama mesajı şöyle;

İMAR PLANLARI ASKIDA SON TARİH 28 ARALIK İMAR PLANLARI ASKIDA SON TARİH 28 ARALIK

Ak Parti Zonguldak Milletvekili Muammer Avcı, Cumhuriyet’in 100. Yılı sebebiyle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı yayınladı. Mesajında; Türkiye’nin 100 yıllık deneyimi ile gelecek yüzyılın Türkiye Yüzyılı olacağını ifade eden Avcı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde hem Zonguldak özelinde hem de ülke genelinde milletimizin refahını yükseltecek nice eserlerin kazandırılacağını vurguladı.

YATIRIMLARLA ZONGULDAK’I HAK ETTİĞİ YERE TAŞIYACAĞIZ

Zonguldak şuan da 100 yıllık tarihinin en büyük yatırımları ile adeta şahlanışa hazırlanıyor. Gerek Filyos Doğalgaz Tesisi gerekse tünel ve yol yatırımları; ihracat- üretim- istihdam alanlarında ilimize tersine göçü başlatacağına inanıyoruz. Cumhuriyet tarihinin ilk ili olan Zonguldak, adına yakışır bir şekilde ilklerin şehri olmaya devam edecektir. Bizlerde Bakanlıklardan Bölge Müdürlüklerine, yatırımlarımızı adım adım takip etmeye devam edeceğiz.

TÜRKİYE’NİN VARLIĞI DEVAM ETTİKÇE, MAZLUMLARIN UMUDUDA DEVAM EDECEK

Cumhuriyetimizin 100. yılını idrak ettiğimiz günlerde hepimizin malumu, Gazze’de insanlık tarihinin en karanlık günleri yaşanıyor. Çocuk, yaşlı, genç demeden insanlar katlediliyor; okullar, hastaneler meşru hedefler olarak görülerek bombalanıyor. Bu süreçte; Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, zulmü kınayan mazlumun hakkını Birleşmiş Milletler başta olmak üzere diplomatik temaslarla arayan Türkiye, şüphesiz Gazze’de ki sivillerinde en büyük umududur. Bu sebeple Türkiye var oldukça, sadece Gazze’de değil; dil, din, ırk ayrımı yapmadan her türlü insanlık cinayetine karşı duracağımızı vurgulamak istiyorum" ifadelerini kullandı.

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin banisi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, aziz milletimize ve ülkemize hizmet etmiş herkese şükranlarımı sunuyor, bu vatanı bizlere mukaddes kılan şehitlerimizi rahmetle yad ediyorum.

Türk Milleti’nin kadim yurdu Anadolu’da, Türkiye Cumhuriyet’i nice yüzyılları aşarak ilelebet payidar kalacaktır.