Beü Hastanesi'nde o sistem devreye girdi Beü Hastanesi'nde o sistem devreye girdi

Coşkun, esnafın kredi Faiz artışına kerhende olsa evet dediklerini, ancak faizin geriye doğru işletilmesine ise kesinlikle karşı olduklarını belirtti.

Kredi faizlerinin geriye doğru işletilmesinin kabul edilemez olduğunu ifade eden Muharrem Coşkun  uygulamanın sonlandırılmaması halinde ise esnafın eylem yapacağı uyarısında bulunarak şunları söyledi:

ESNAF İSYAN EDECEK

“Telefonumuz hiç boş durmuyor. Arkadaşlar tarumar halindeler. Önümüzdeki günlerde eylem yapmayı düşünüyorlar. Özellikle biz faizin artışına değil, geriye dönük işletilmesine isyan ediyor Arkadaşlarımız. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere Maliye Bakanımıza, Ticaret Bakanımıza, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu Genel Başkanımıza, Merkez Birliği Başkanı Abdülkadir Akgün'e bu konuyu bir tekrar gözden geçirerek en azından faizlerin geriye dönük Çalışmalarını durdurmalarını talep ediyoruz. 

Eğer durdurmazlarsa önümüzdeki günlerde Zonguldak'ta esnaf arkadaşlara eylem yapmayı düşünüyoruz. Faiz artışından yeni kredi alacak olanlar için uygulanmalıdır. Ama geriye dönük çalışmasında bütün arkadaşlarımızından istenmesi kabul edilemez”

Kaynak: ERCAN DEMİR