AK Parti Gençlik Kolları Ümiversite Teşkilatı (ÜNİAK) tarafından ZBEÜ’de soykırıma lanet yürüyüşü düzenlendi.
Tüm dünyanın gözü önünde İsrail tarafından Filistin Gazze’de soykırım devam ediyor.
Tüm dünya üniversitelerinde üniversitelerde devam eden soykırım kınanmaya ve eylemler yapılmaya devam ediliyor.
Ülkemizde de üniversiteliler devam eden soykırıma tepki gösteriyorlar.
AK Parti Gençlik Kolları Ümiversite Teşkilatı (ÜNİAK) üyeleri ve duyarlı öğrenciler Filistin Gazze’de devam eden soykırıma sona ermesi ve İsrail’e tepki amaçlı tüm ülke genelindeki üniversitelerde eş zamanlı olarak protesto yürüyüşü ve basın açıklaması düzenlendi.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi nde yüzlerce öğrenci düzenlenen soykırıma tepki amaçlı düzenlenen yürüyüş ve basın çabasına iştirak etti.
Öğrenciler “Katil İsrail Filistin’den defol”.  “sessiz kalma soykırıma ortak olma”, “Filistin özgürdür özgür kalacak”, “Müslüman zulme boyun eğme”, “İsrail çocuk katilidir.””her yer Filistin her yer Gazze”, “İsrail öldürmeyi çok iyi biliyor” Yazılı pankartlarla yürüyüş yaptılar.

AK Parti Gençlik Kolları Ümiversite Teşkilatı (ÜNİAK) adına açıklamayı. Fatma Erdemli yaptı


Fatma Erdemli yaptığı konuşmada. Filistin Gazze’de devam eden Soykırmı son bulması çağrısında bulundu ve İsrail’i kınayarak şunları söyledi.

“Kıymetli Filistin Sevdalısı Üniversiteli Kardeşlerimiz,
1948’den bugüne kadar milyonlarca masum ve mazlum Filistinliyi göç, kıtlık ve ölümle sınayan İsrail yayılmacılığı, 7 Ekim 2023 itibariyle tarihinakışı içerisinde insanlığın utanç tablosu olarak değerlendirileceği bir soykırım halini almıştır.
 
209 gündür çocuk, kadın, erkek, genç, yaşlı, engelli ayırt etmeksizin 35 bin kişinin İsrail barbarlığı tarafından katledildiği binlerce kişinin evinden, yurdundan göçesürüklendiği, kundaktaki bebeklerin bombardımanlar sonucunda enkazaltında canverdiği bir soykırım yaşanmaktadır.
 
İnsanlığın yaşadığı acıları; canı yananın rengine, dinine ve diline göre tasnifetmeyi, kınamayı ve lanetlemeyi kendisine paye bilen iki yüzlü egemen güçler ile uluslararası örgütler ise vahşeti yaşatan İsrail olunca bir kez daha sessiz kalmayı, katledilen bebeklerin görüntülerine karşı gözlerini kapatmayı, masum kadınların feryatlarına karşı kulaklarını tıkamayı tercih etmişlerdir.
 
Egemen güçlere ve uluslararası örgütlere elindeki siyasi, askeri ve ekonomik gücü kullanarak sessizlik baskısı yapan sözde İsrail Devleti artık mızrağın çuvala sığmadığının farkına varmalıdır.
 
Cumhurbaşkanımız Sn. RECEP TAYYİP ERDOĞAN liderliğinde uluslararası platformlara taşınan
İsrail barbarlığı dünyanın çeşitli yerlerinde yaşayan dinleri, ırkları, renkleri ve dilleri birbirinden farklı olan ancak
vicdanı Gazze’deki çocuklar ve kadınlar için atan yürekli insanlar tarafından protesto edilmeye başlamıştır.
 
Özellikle geçtiğimiz hafta ABD’nin New York kentindeki Columbia Üniversitesi’nde öğrencilerin ve akademisyenlerin katılımıyla başlayan İsrail karşıtı gösteriler dünya genelinde onurlu duruşun başkaldırı fitilini ateşlemiştir. ABD genelindeki onlarca kampüse yayılan ve bu insani duruşu derslerini iptalettirmek, disiplin soruşturmasına sevk edilmek hatta tutuklanmak pahasına sergileyen, eylemlere katılan, sesini yükselten tüm kardeşlerimize AK Parti Gençlik Kolları Üniversiteler Teşkilatı olarak yürekten teşekkür ediyoruz.
 
Bizlerde,vicdan sahibi herbir genç gibi AK Parti Gençlik Kolları olarak Gazze’de yaşanan katliama karşı onbinlerce gencin katılımıyla ilkgünden bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz SAYSTOP eylemlerimize, boykot çağrılarımıza ve yardım faaliyetlerimize ara vermeksizin devam edeceğimizi ve Gazze halkının çığlığına ses veren herkesin farklılıklarına bakmaksızın yanında olmaya devam edeceğimizi bildiriyoruz.
 
Zonguldak ÜniAK teşkilatları ve Bülent Ecvit Üniversitesi öğrencileri olarak Gazze’lilerin çığlıklarına kulak veren ABD’nin MIT Boston Üniversitesi öğrencilerinin yanında olduğumuzu belirtiyor. 81 İlimizde bulunan bütün üniversiteli kardeşlerimizi ve akademisyenlerimizi İsrail barbarlığına karşı durmaya, Gazzeli kardeşlerimizin yanında olmaya ve SAYSTOP eylemlerimize sesvermeye davet ediyoruz. Kamuoyuna saygılarımızla”

'GÖRÜNTÜLÜ HABER'

Kolombiyalılar Gökgöl Mağarası’na hayan kaldı Kolombiyalılar Gökgöl Mağarası’na hayan kaldı

Whatsapp Image 2024 05 06 At 13.01.47Whatsapp Image 2024 05 06 At 13.01.47 (1)Whatsapp Image 2024 05 06 At 13.01.47 (2)Whatsapp Image 2024 05 06 At 13.01.47 (3)

Kaynak: Ercan Demir