Zonguldak Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde bu yıl 3. Liseler Arası Müzik Yarışması (ZONSES) gerçekleştirildi.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Sezai Karakoç Kültür Merkezi’nde düzenlenen ZONSES’de finale kalan; Alaplı Bahçeşehir Koleji, Devrek Sabahat Cemil Ulupınar Fen Lisesi,Erdemir Güzel Sanatlar Lisesi, Kdz. Ereğli Alemdar Anadolu Lisesi, Kozlu Anadolu Lisesi, Mehmet Çelikel Lisesi. Zonguldak Bahçeşehir Koleji, Zonguldak Borsa İstanbul Anadolu Lisesi ve Zonguldak Fen Lisesi Müzik grupları yarıştı.

Müzik yarşmasında öğrenci müzik grupları Canlı performanslarını sergileyerek Profesyonelleri aratmadılar.

Yarışmayı; Vali Yardımcısı Turgut Subaşı, Zonguldak Belediye Başkanı Tahsin Erdem, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Bozkan, ZBEÜ Rektör Yardımcısı  Servet Karasu ile davetliler izledi.

1’İNCİ ZONGULDAK FEN LİSESİ OLDU

Yarışmada 1’inci Ahmet Kaya’nın “İçimde Ölen Birisi Var” şarkısıyla Zonguldak Fen Lisesi oldu. Ödülü Zonguldak Belediye Başkanı Tahsin Erdem takdim etti.
2’İNCİ ZONGULDAK BAHÇEŞEHİR KOLEJİ OLDU

Yarışmada 2’inci Şebnem Ferah’ın “ Vazgeçtim Dünyadan” isimli şarkısıyla Zonguldak Bahçeşehir Koleji oldu. Ödülü Vali Yardımcısı Turgut Subaşı takdim etti.

3.ERDEMİR GÜZEL SANATLAR LİSESİ

Yarışmada 3’üncü Levent Yüksel’in “Zalim” şarkısı ile Erdemir Güzel Sanatlar Lisesi oldu. Ödülü İl Milli Eğitim Müdürü Osman Bozkan takdim etti.
TURGUT SUBAŞI: TÜRKİYE’DE O SES VARSA ZONGULDAK’TA DA ZONSES VAR..

Vali Yardımcısı Turgut Subaşı, yaptığı konuşmada, “Burada bir slogan geliştirebiliriz. Ülkemizde O Ses varsa Zonguldak'ta ZONSES vardır diyorum“ diyerek gençleri kutladı ve şunları söyledi:

“Bütün okullarınızı tebrik ediyorum. Bugün dünya Türkiye genelinde gençlik haftası ve Atatürk'ün gençlere emanet ettiği bu ülke için onlara verdiğiniz değer çerçevesinde önünüzdeki pazar günü 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutlayacağız. Ben şimdiden hepinizin bayramı kutlu olsun diyorum. Buraya gelince bu kadar güzel bir etkinliğe tanıklık edeceğini açıkçası düşünmemiştim ama Zonguldak ilklerin temsil kenti, kendine özgüveni olan insanların sevgisi. Dolayısıyla çok da şaşırmadık. Burada bir slogan geliştirebiliriz. Ülkemizde O Ses Türkiye varsa Zonguldak'ta da zonses vardır diyorum Ben bu gençlerimizi devletin bütün imkanlarıyla yerel yönetimlerin imkanlarıyla onlara en iyi geleceği hepiniz hazırlamak zorundayız. Anne baba ne kadar evladımızı düşünüyorsa kamu yönetimini o kadar çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmek çağın gerekleriyle donatmak için el birliğiyle çalışacağız. Bugün milli eğitim müdürlüğümüz de Zonguldak Belediyesi güzel bir işbirliği yaparak imkanlarını sunarak gençlerimizin burada kabiliyetlerini ve sunmasına imkan verdiler. Dediğim gibi Zonguldak insanı bilimde, sporda, kültürde her alanda, ülkede temayül etmiş insanlardır. İnşallah bu başarılarınızı güçlenerek bu çocuklarımızın bu mutluluğunu paylaşıp ve onları tekrar kutluyorum” 
TAHSİN ERDEM: YARIŞMAYA KATILAN TÜM ÖĞRENCİLERİ KUTLUYORUM

Ülkü Ocakları’ndan üst düzey ziyaret! Ülkü Ocakları’ndan üst düzey ziyaret!

Zonguldak Belediye Başkanı Tahsin Erdem’de, “Gençlik Haftası dolayısıyla düzenlenen liseler arası müzik yarışması. Bütün okulların gerçekten inanılmaz performansıyla harika bir gece yaşattılar bize. gerçekten görülmeye değer bir performans sergilediler. Biz bizim üzerimize düşeni yaptık. Onlar da bizlere harika bir gece yaşattılar. Onların hepsine çok teşekkür ediyoruz. Birinci, ikinci, üçüncü ve bütün yarışmacıları tek tek ellerinden öpüyorum. Tebrik ediyorum şimdi gençlik spor bayramımız tüm ilçemizin huzuruna kutlu olsun, mutlu olsun” dedi.

Yarışmada birinci olan Fen Lisesi tekrar sahneye çıkarak şarkıyı bir daha seslendirdi.
(HABER-ERCAN DEMİR)

Editör: Burak Can