Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından tüm yurtta olduğu gibi Zonguldak’ta da gerçekleştirilen GSB Spor Okulları ve GSB  Engelsiz Spor Okulları uzman antrenörler eşliğinde bugün itibariyle gençlere kapılarını araladı.

GENÇLER HER TÜRLÜ BRANŞTA SPOR YAPACAKLAR

Cimnastik, Atletizm, Güreş, Judo, Taekwondo, Hentbol, Boks, Hokey, Karate, Eskrim, Badminton, Masa Tenisi, Tenis, Okçuluk, Voleybol, Halter ve Curling gibi birbirinden farklı sporlarla gençlere ulaşmayı amaçlayan yaz spor okulları Zonguldak Karaelmas Kemal Köksal Stadyumu’nda düzenlenen törenle açıldı.

Açılışa, Zonguldak Gençlik ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel, Hizmet Müdürleri, Şube müdürleri, antrenörler, sporcular ve veliler katıldı.

Zonguldak'a veda ettiler: Dernek yönetiminden vefa Zonguldak'a veda ettiler: Dernek yönetiminden vefa

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan yaz spor okulları açılış töreninde sporcuların oldukça heyecanlı oldukları gözlendi.

HAKAN YÜKSEL YAZ, KIŞ SPOR ETKİNLİKLERİNİN DEVAM ETTİĞİNİ SÖYLEDİ

Zonguldak Gençlik ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel,” “Gençlik ve Spor teşkilatının kuruluşunun 36. yıl dönümünde sizlerle birlikte gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Son 4 yıl içerisinde Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak ilimize çok ciddi yatırımlar gerçekleştirildi. Spor salonları, sentetik sahalar,  açık spor tesisleri, yüzme havuzları ve gençlik merkezleri gibi yatırımların yapılmasının ardından da meyvelerini böylelikle toplamış oluyoruz” dedi.

46 bine gelmiş sporcu sayısı, kulüpleşme, milli sporcu sayısı gerek okullar arası spor müsabakaları gerekse kulüpler bazındaki spor müsabakalarında temsil eden antrenör ve sporcuların ciddi başarılar elde ettiğini belirten Yüksel, GSB spor okullarının önceden yaz döneminde olduğunu 2 senedir kış döneminde de devam ettiğinin altını çizdi ve her branşta spor faaliyetlerinin devam ettiğini ifade ederek tüm vatandaşlara, çocuklara ve gençlere spor dolu günler diledi.

TÖREN GÖSTERİLERLE SONA ERDİ

Cimnastik, Takwondo, Eskirm ve Karate branşı sporcuları gösterileriyle devam eden tören, toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

8-217-226-185-24

Muhabir: Ender Yüksel