Devletin Uyguladığı 25 Metreküp İndirim uygulaması 1 Mayıs 2024 günü sona erdi. 1 Mayıs tarihinin girdiği gece saat 00.00 dan sonra kullanılan doğal gaz miktarının tamamı kullanıcıdan tahsil edilecek.

İhbar hattımızı arayan bir vatandaş faturasında 1 Nisan-30 Nisan 2024 arasında kullandığı doğal gazın 25 metreküpü devlet tarafından son kez karşılanacaktı.

Ama Akmercan bu 25 mereküplük kısma devletin taahhüt ettiği indirim uygulamasından kullanımımın tamamını abonesine fatura etti.  Vatandaş yetkili Akmercan müşteri hizmetlerini aradığında, “1 Mayıs’tan itibaren indirim kalktı. Ama sizin sayacınız 2 Mayıs’ta okunduğu için kullanımınızın tamamı size fatura edildi” diye cevapla karşılaştı.

Asgari ücrette sıcak gelişme! "Temmuz ayında ara zam gelecek" Asgari ücrette sıcak gelişme! "Temmuz ayında ara zam gelecek"

Aynı vatandaş İzmir’de yaşayan kızının ve komşusunun 20 ve 25 metreküp doğal gaz kullandığını ve 25 metreküpün altında kullanım yaptığı için Nisan ayı doğal gaz faturasının sıfır bedel olarak kesildiğini ifade etti.

Şimdi vatandaş soruyor; İzmir’de Nisan ayı doğal gaz tüketiminden 25 metre küp indirimi uygulandığı halde Zonguldak’ta neden uygulanmıyor.

Kaynak: Haber Merkezi