Konu ile ilgili yapılan açıklama şöyle: “Zonguldak Emniyet Müdürlüğü 03.07.2024 ve 04.07.2024 tarihlerinde İl Merkezi, Kdz. Ereğli, Alaplı ve Çaycuma ilçesini kapsayacak şekilde operasyon gerçekleştirdi.

                Narkotik operasyonunda (15) şüpheli yakalandı. Operasyonda ölümcül etkiye sahip (381) gram uyuşturucu madde, (3) adet uyuşturucu kullanma aparatı, (1) adet silah, (7) adet tabanca mermisi ve (890) TL para ele geçirildi. (8) şüpheli Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Kullanmak suçundan adli işlem yapılarak serbest bırakıldı.

Canlı yayında kafasına sıktı! Canlı yayında kafasına sıktı!

                (7) şüpheli ise Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak suçundan gözaltına alındı. Adli işlemleri akabinde (4) şüpheli Alaplı Cumhuriyet Başsavcılığına, (3) şüpheli ise Çaycuma Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildi. Mahkeme tarafından Y.K, M.K, M.G ve N.B. isimli (4) şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. B.Ö, C.İ ve U.D. isimli (3) şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi.

                Vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği için uyuşturucu veya uyarıcı madde satan ve kullanan şahıslara yönelik mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir.”

Kaynak: Bülten