Zeren Ertaş isimli öğrencinin Aydın’da KYK yurdunda hayatını kaybetmesinin ardından ise gözler KYK yurtlarındaki asansörlere çevrildi. Zonguldak’ta ki öğrenciler ise KYK yurtlarındaki asansörlerin bakımsızlığından yakındı. 

“SORUMLULAR HAKKINDA GEREKEN YAPILACAKTIR”

ZONGULDAK-KARABÜK DOSTLUĞU! ZONGULDAK-KARABÜK DOSTLUĞU!

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Aydın’daki yurtta gerçekleşen hadiseye ilişkin incelemelerin devam ettiğini, adli ve idari soruşturmanın Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütüldüğünü açıkladı. Öte yandan Bakanlık, yurt müdürünün de görevden alındığını bildirirken yapılan açıklamada "İncelemeler neticesinde varsa ihmali tespit edilen sorumlular hakkında gereği yapılacaktır." ifadeleri kullanıldı. Aydın Valiliği de konunun tüm yönleriyle takip edildiğini açıkladı. Yaşanan vahim olayın ardından, gözler diğer illerdeki KYK’lara çevrildi. 

ZONGULDAK’TA KYK YURTLARINDAKİ ASANSÖRLER NE KADAR SAĞLIKLI?

Elmas Televizyonu’na ulaşan bazı öğrenciler ise geçtiğimiz günlerde Zonguldak Hatice Turhan Yurdu’nda da geçen gün asansörün arızalandığını ve içinde kalan kız öğrencilerin fenalık geçirdiğini belirtti. Bir başka yurttaki sıkıntı haberi ise Kilimli’den geldi. Kilimli de bulunan KYK Yurdunda da asansörlerin arızalı olduğu belirtilirken öğrenciler ise durum karşısında endişeli olduklarını belirtti. Asansör ile ilgili yaşanan sıkıntılara bir türlü çare bulunmadığı belirtilirken, Aydın’da yaşanan asansör faciasından sonra Zonguldak’ta bazı yurtlardaki asansörlerin kullanılmaması için şartellerinin kapatıldığı belirtildi. Gençlik Spor İl Müdürü Hakan Yüksel’in konu ile ilgili bir açıklama yapması beklenirken, çoğu yurtta ise telefonların çekmediği acil bir durumda ise öğrencilerin kimseye haber veremedikleri belirtildi.

Haber: Ergin Özkul

WhatsApp Image 2023-10-27 at 10.28.18WhatsApp Image 2023-10-27 at 10.28.33