Zonguldak 2’nci Amatör Küme Merkez Grubu’nda dün akşam Fener Sahası’nda 16.30’da oynanan Gökelspor-Siyah İncispor maçında çıkan kavga büyük yankı oluşturdu. 2 futbolcu arasında  çıkan tartışma giderek büyüdü, arbedeye dönüştü.

ZONGULDAK’TA SON YILLARDA AMATÖR MAÇTA ÇIKAN EN BÜYÜK KAVGA
Zonguldak Amatör Küme maçlarında bir çok kavga oldu. Ancak Gökelspor-Siyah İncispor maçında 22 futbolcu ve teknik heyetin de karıştığı büyük bir arbede yaşandı. Son yıllarda Amatör kümede çıkan en büyük kavga olarak değerlendirilen arbede sonunda 14 kırmızı kart çıktı, maç tatil edildi.

Maçın raporlarının incelenmesinin ardından her iki takım futbolcularına da ağır fatura kesilmesi bekleniyor.

Ergün Penbe’nin yeni takımı belli oldu Ergün Penbe’nin yeni takımı belli oldu

OLAY NEYDİ?

Zonguldak 2’nci Amatör Küme Merkez Grubu’nda ligi ikinci bitiren Siyah İncispor ile 5’nci bitiren Gökelspor yarı final maçında karşılaştı.
Atakan Yüzlü, Yasin Öztürk, Emre Ünlütürk hakem triosunun yönettiği karşılaşma Fener Sahası’nda 16.30’da oynandı.
Maça hızlı başlayan Siyah İncispor maçın henüz 4’üncü dakikasında attığı golle Gökelspor karşısında 1-0 öne geçti. İlk yarı bu skorla tamamlandı.
MAÇIN 87'NCİ DAKİKASINDA SAHA KARIŞTI 14 KIRMIZI KART ÇIKTI
Maçın 87'nci dakikasında Gökelspor ve Siyah İncisporlu futbolcular arasında kavga çıktı. Çıkan kavga büyüdü ve arbedeye dönüştü. Futbol sahası adeta savaş alanına dönüştü.
Olayları polis güçlükle ayırırken maçın hakemi Atakan Yüzlü yardımcıları ile bir araya gelerek kavgaya karışan futbolculara kırmızı kart gösterdi.
Gökelspor'dan 8 futbolcu kırmızı kart görürken, Siyah İncispor'dan 4 futbolcu 2 yönetici kırmızı kart gördü. Toplam 14 kırmızı kartın çıktığı maçta Gökelspor'un 7 futbolcunun altına düşmesi nedeniyle maçı hakem Atakan Yüzlü tatil etti.

Muhabir: ENDER YÜKSEL