Bölge Müdürlüğümüzde Bilgi Güvenliği ve farkındalık eğitimi verildi.

Eğitimin açılışında konuşma yapan Zonguldak Bölge Müdürü Faruk Bayraktaroğlu “Günümüzde insanların sahip olduğu en değerli varlığın bilgi olduğu düşünülerek bilginin erişilebilirlik, bütünlük ve gizlilik nitelikleri bakımından sürekli korunması gerekmektedir. Personelimizin farkındalık seviyelerinin arttırılmasında en önemli maddelerden birinin düzenli olarak verilen eğitimler olduğunu dile getirerek, bilginin, kurumun en değerli varlığı olduğunu, korunması ve verimli kullanılmasının önemi için bu eğitimin düzenlendiğini söyledi.

Düzenlenen eğitim, kurum bilgisayar kullanıcılarının bilgi sistemleri kaynaklarını kullanırken dikkat etmeleri gereken hususlar ile veri güvenliği konusunda almaları gereken koruma tedbirlerini içermektedir.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Şube Müdürü tarafından verilen sunum ve videolar eşliğinde verilen eğitimde, bilgi ve bilgi güvenliği nedir?, kurumsal bilgi güvenliği nasıl sağlanır?, bilgi güvenliği ihlalleri nelere mal olur?, personelden beklenenler?, parola güvenliği, yedekleme, e-posta güvenliği konuları işlendi.

Ülkü ocakları Çakıroğlu'nu dualar eşliğinde andı! Ülkü ocakları Çakıroğlu'nu dualar eşliğinde andı!

Eğitime Bölge Müdür Yardımcısı, Şube Müdürleri, İşletme Müdürleri ile tüm büro personeli katıldı.

Editör: Ender Yüksel