İYİ Parti İl Başkanı Erdal Gülay ziyarette yaptığı konuşmada, “31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşen yerel seçimler sonucunda tüm siyasi partilerin olduğu gibi İYİ Parti'nin de belediye başkan adayı vardı. Fakat sonuçta şehrimize hizmet etmek anlamında bir tane belediye başkanı seçilecekti. Zonguldak halkının merkezde tercihleri sonucu Tahsin Erdem başkanımızı koltuğa hizmet anlamında layık görüldü. Bu koltuklar tabii ki öncelikle koltuğa sevda değil, şehre sevda yeridir. Başkanımıza başarılar diliyorum. İYİ Parti İl Başkanı ve teşkilatları olarak şehrimiz adına yapılacak olan her hayırlı işte kendisinin yanında olacağız, destekçisi olacağız. Demek ki bundan önceki süreçte bir takım aksaklıklar, birtakım sıkıntılar olmuş ki Zonguldak halkı bir teveccüh gösterip, bir değişime başvurmuş. Bu da işte değerli başkanımız Sayın Tahsin Erdem'e nasip oldu. İnşallah ben kendisinin çok başarılı olacağına, muvaffak olacağına inanıyorum. Tüm ekip arkadaşlarına ve kendisine sonsuz başarılar diliyorum. İnşallah Allah mahcup etmesin” dedi.

Zonguldak Belediye başkanı Tahsin Erdem ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek şunları ifade etti:

ZONGULDAK’IN SORUNLARINI OMUZUMDA HİSSEDİYORUM

“31 Mart yerel seçimlerinde sonra yaklaşık üç aylık bir periyotta iyi bir çalışma dönemi geçirdik. Aslında tabii ki sadece Cumhuriyet Halk Partililerin değil bütün siyasi partilerden oy aldığına inanan bir belediye başkanı olarak yaklaşık on bine yakın bir oy farkıyla seçimi kazanmış bulunuyoruz. Bu gurur verici bir tablo. Harika bir tablo. Aynı zamanda bütün Zonguldak'ın sorunlarının, sorumluluklarının omuzlarımda hissediyorum. Onu biliyorum. Bu saatten sonra sadece aday olduğum Cumhuriyet Halk Partisi değil ben bütün partililerin belediye başkanıyım. Çünkü bizden bütün Zonguldak’ın tamamına hizmet edilmesi bekleniyor. Biz de onu yapacağız. Parti ayrımı yapmadan hiçbir siyasi ayrım yapmadan Zonguldak'ın sorunlarını çözmeye çalışacağız.

ZONGULDAK’IN EKONOMİK YAPISI TÜRKİYE’DEN FARKLI DEĞİL

Malum Zonguldak'ın bugün ekonomik yapısı neyse Türkiye'nin ekonomik yapısından çok farklı değil. Ama bir yandan tasarrufa gideceğiz. Zonguldak Belediyesi olarak tasarruftan biriktirdiğimiz kaynakları yine Zonguldak halkının hizmetine sunacağız. Onun için Zonguldak'ın sorunlarını biliyoruz.  Yavaş yavaş hepsini çözmek için elimizden gelen bütün gayreti göstereceğiz. Bundan yana Zonguldaklıların hiçbir kuşkusu olmasın.

ZONGULDAK’IN SORUNLARINI LİYAKATLİ KADROLARLA ÇÖZECEĞİZ

Zonguldak halkının birikmiş sorunlarını liyakatli kadrolarla çözmek için elimizden gelen her çabayı sarf edeceğiz. Biz doğru politikalar yapacağız. Kamunun kaynaklarını israf etmeden kullanacağız. Onun için en iyi, en güzel projemiz, en büyük projemiz israfı önlemek diye yola çıktık. Biz Zonguldak'ımızın sorunlarını biliyoruz. Kadrolarımız da bunun için yeterli. Hem belediyemizin yetişmiş deneyimli kadroları var. Hem partimizin belediye meclis anlamında gerçekten kendi alanlarında uzman kadrolarımız var. Onun için elimizden gelenin en iyisini yapmak zorundayız. Çünkü bugün haritanın rengine baktığımız takdirde Türk halkının tüm Türkiye'de olduğu gibi Zonguldak'ta vermiş olduğu mesajı iyi okumak lazım. Biz yerel partilerde muhalif partisi olarak yerel yönetimlerde üzerimize düşen sorumluluğun farkındayız. Onun için herkesin üzerine düşen sorumluluğu almak durumunda. Bu seçim sonucunun neticelerini iyi okumak zorundayız. Zonguldak'ın göstermiş olduğu teveccühe layık olacağız. Ben çok teşekkür ediyorum.”

Sağlık camiasından Muammer Avcı’ya ziyaret Sağlık camiasından Muammer Avcı’ya ziyaret

Haber: Seçkin Kırarslan

Kaynak: Seçkin Kırarslan