Şehrin sıkıcı ve boğucu ortamından uzaklaşmak isteyenlerin gözde yerlerinden biri olan Köseağzı koyu, büyüleyici güzellikleri bünyesinde barındırıyor. 
Hem zümrüt yeşili hem de turkuaz mavisiyle ziyaretçilerini büyüleyen bir atmosferi barındıran Köseağzı koyu, Adeta Zonguldakın ölüdeniz’i olarak anılıyor

Çağlayan'a kötü haber! Engelli aracı alanlar dikkat Çağlayan'a kötü haber! Engelli aracı alanlar dikkat

Ve Köseağzı koyu 15 Haziran’da sezonu açıyor.

Köseağzı’nı işleten “Vali Kaptan” lakaplı Nazım Tıngaz(70), Sezonu 15 Haziran’da açacaklarını söyledi.

Nazım Tıngaz, “Yaz sezonuna giriyoruz. İnşallah hepimize hayırlı olur be.Boğulma gibi kötü şeylerle karşılaşmayız inşallah. Biz insanlarımıza her zaman için sevgi saygı ve hoşgörüyle yaklaşıyoruz. Herkese kapımız açık. Evet yaz sezonu başladı. boğulma vakalarına karşı cankurtaranımız görev yapacak
Şimdi Allah kısmet ederse biz 15 Haziran’da Bayramla birlikte sezonu açacağız. inşallah hayırlısı olur. Kötü bir şeylerle karşılaşmayız.
Bizim burada 3 cankurtaramız, 2 dalgıcımız var. 15 senedir de Allah'a şükür öyle bir vukuatla karşılaşmadık. Hatta bir gün önce de burada 3 kişiyi kurtardık. jetski’den  düştüler. 3”üde yüzme bilmiyormuş. Bunlara da dikkat edilmesi lazım. Biz buradan ailelere seslenmek istiyoruz. Kendileri sahilde oturuyorlar. Çocuklarına bakmıyorlar. Biz burada gezerken halkımızı uyarıyoruz. Her 15 dakikada bir anons edip ve onları uyarıyoruz. 
Görevlilerimiz ayrıca gelen konuklarımızı rahatsız etmesinler diye  rahatsızlık veren kişi olursa onları dışarı çıkarıyoruz. Çünkü burası bir aile yuvası. Gelenler de bizim ailemizdir. Biz burada mutlu yaşatmak istiyoruz. Bizi tercih edenlere teşekkür ederiz” dedi.

AYNI ZAMANDA ŞAİR VE 80’İN ÜZERİNDE DE ŞİİRİ. VAR

Kendisinin 80’in üzerinde şiiri olan  Nazım Tıngaz(70), Köseağzı, eşi ve 16 yaşında yitirdiği oğlu için yazdığı şiirleri seslendirdi:

KÖSEAĞZI:
Ben seni hep denizden seyreserdim. Bazen karanlık, bazen aydınlık. 
Bazen burada yaşayan insanlar ateş yakardı.Ateş söndüğünde yine karanlığa bürünürdü. Sandalla deniz kenarına çıktığımda denizin sesiyle çakalın sesi bir müziği andırıyordu. Sanki piyanonun tuşlarına basarmış gibi.
Denizin köpüğüyse yayılmış sahile. Bir gelin elbisesi gibi. 
Ah ben senin nasıl farkına varamadım Köseağzı. 

EŞİNE YAZDIĞI ŞİİR:
Sen üzülme. Sen ağlama. Senin ben ağlar ben üzülürüm hayal gözlüm. 

MERHUM OĞLUNA YAZDIĞI ŞİİR:

Ağlamak hiç istemezdim.
Sen gittin 
Ya Karagöz.
Şubat ayının 14’üydü. Benden ayrıldın. Yaş 16 Karagözlüm. O ambulans siren seslerini hiç unutamadım. 
Sen gencecik toprağa girdiğinde oğlum seninle ben de öldüm. Ama her gün sen bizim kalbimizdesin. Kalbimizde de kalacaksın.Huzur içinde uyu. 

Fbaa9Cdd De69 47A2 A765 10C346Db619E (1)47C54B24 9Dc5 4F23 Bb6A 6D104742Def8

Muhabir: Ercan Demir