pagead2.googlesyndica

banner51

banner50

banner53

banner52

banner59

"VATANDAŞIN ARAZİSİNE ÇÖKTÜLER!"

Zonguldak Belediye Meclisi CHP Grup başkanvekilli Dr. Atınç Kayınova 15 gün önce yayınladığı video ile imar revizyon planında 2 yerden bahsetmiş ve Belediye Başkanı Ömer Selim Alan'a "açıkla, yoksa ben açıklarım" demişti.

ZONGULDAK 08.09.2023, 20:56 09.09.2023, 10:59

Zonguldak Belediye Meclisi CHP Grup başkanvekilli Dr. Atınç Kayınova 15 gün önce yayınladığı video ile imar revizyon planında 2 yerden bahsetmiş ve Belediye Başkanı Ömer Selim Alan'a "açıkla, yoksa ben açıklarım" demişti. Elmas TV' de Poligon programında Elmas TV Genel Müdürü Akın Kavi ve Elmas TV Haber Müdürü Ergin Özkul'un konuğu olan Atınç Kayınova "Vatandaşın arazisine çöktüler" diyerek Selim Alan'a tepki gösterdi.

İlk gösterdiği yerin Selim Alan'ın makam şoförü ve AK Parti meclis üyesi Gökhan Çüteli'nin ablasının oğlu olan Hayri Dalgıç'a ait olduğunu dün akşam açıklayan Kayınova ilk videoda bahsettiği ikinci yeri de bugün açıkladı.

İncivez Mahallesindeki yaklaşık 5000 metrekarelik alanda yapılan değişiklikle İlköğretim alanından Ticaret + Konut alanına çevrilen ve çevresindeki yapılaşma koşullarından daha fazla kat verilen parselin sahibinin kandırıldığını, kamulaştırma yapılması gerekirken 2007 yılından bugüne Milli Eğitim Bakanlığınca bekletildiğini ve zaten yasal ve vicdani hakkı olan tadilatın revizyon planında sahadan pay alma yolu ile yapılarak şahsın arazisine çöküldüğünü iddia etti. 

CHP Grup Başkanvekili Dr. Atınç Kayınova mevcut revizyon planını yapan Ankara İmar Planlama Limited şirketini iştirak olarak içinde barındıran UB Investment isimli şirketin yönetim kurulu başkanı Ufuk Bayraktar ın planın tam da meclise getirildiği gün olan 01.06.2023 tarihinde parselin 1/6 sını tapuda üstüne geçirdiğini açıkladı. 

Dr. Atınç Kayınova son dönemde ülkede bu tür sorunlu parsellerde sorunu çözmek için arsadan pay alınarak plan tadilatı  yapıldığını bildiklerini ve bu yönde kendilerine gelen ihbarı araştırdıklarında durumun çok net ortaya çıktığını açıkladı. 

Ortada çok net bir kamusal görev içinde çıkar sağlama var. Ekip halinde çoğul bir şekilde gerçekleşen bir suç gibi görünüyor. Gerisi adli makamların diyen Kayınova sadece kalem oynatarak parsel sahibini önce zor durumda bırakıp sonra pay alarak çözme yönteminin irtikap suçunu oluşturduğunu söyleyerek; "Zonguldak valisini ve Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığını göreve davet ediyorum" dedi.

Kaynak: ELMAS TV
Yorumlar (1)
İşçilerimiz 3 hafta önce
Atunç başkanım işçilerimize de sahip çıkalım 6 ok’un hakkını verin işçi 16 bin tl alırken memurlar 30 bin tl alıyor 800 tane şirket işçisi olduk iki katına çıktık