pagead2.googlesyndica

banner51

banner50

banner53

banner52

banner59

MUAMMER AVCI "FEVKANİ YIKILIRSA ŞEHİR NEFES ALACAK"

Zonguldak Adalet ve Kalkındırma Partisi Milletvekili Muammer Avcı, tartışmaları günlerce süren ancak yıkımına karar verilen Fevkani Köprüsü hakkında açıklamalarda bulundu.

ZONGULDAK 05.09.2023, 11:55
MUAMMER AVCI "FEVKANİ YIKILIRSA ŞEHİR NEFES ALACAK"

Zonguldak Adalet ve Kalkındırma Partisi Milletvekili Muammer Avcı, tartışmaları günlerce süren ancak yıkımına karar verilen Fevkani Köprüsü hakkında açıklamalarda bulundu. Valilik tarafından 30 Eylül’e kadar Köprü altı esnafına engel olunmayacak şekilde temizlenmesi ve 1 Ekim tarihi itibari ile esnafların iş yerlerini boşaltması, ve yıkıma başlanacağı duyurulmuştu.

Muammer Avcı Fevkani için, “Çünkü insanlarımız baktığımızda şehrimizde Stadyum büyüklüğünde bir alanımız yok diyorlar. Dolayısıyla şehrin nefes alması noktasında sadece mecburiyet caddesi diye tabir ettiğimiz gazipaşa'da sıkışmaması için köprünün yıkılması kararının uygun olacağını” vurguladı.

Muammer Avcı’nın yaptığı açıklama ise şu şekilde;

“Gündemde bulunan şu anda fevkani köprüsü ile alakalı. Bir çalışma söz konusu yine ayyıldız köprüsü diye nitelendirdiğimiz adını verdiğimiz köprüyle alakalı şu anda çalışmalar devam ediyor. Burada şunu söylemek mümkün, fevkani köprüsü biliyorsunuz ki yıllardır konuşulan bi mesele Zonguldak’ımız içinde hakikaten şu anda yani konsensus'un tamamiyle sağlandığı. Çünkü insanlarımız baktığımızda şehrimizde diyorlar Stadyum büyüklüğünde bir alanımız yok. Dolayısıyla şehrin nefes alması noktasında şehrin sadece mecburiyet caddesi diye tabir ettiğimiz gazipaşa'da sıkışmaması anlamında ki bir caddeye sıkıştığınızda oradaki kira değerlerinde anormal yüksekliği oluyor. Bu sefer dışarıdan franchising noktasında veya gelmek isteyen yeni girişimcilere kapalı duruma geliyorsunuz. Çünkü onların bir elektrik su operasyonu noktasında giderleri var. Bu bağlamda şehrin genişlemesi, nefes alması yönünden önemli bir konu. Fevkani köprüsü bu bağlamda da bakanlığın tabii ki ben biliyorum. Sayın belediye başkanımızla yapmış olduğu “Hadi” noktasındaki durum var. Bir yandan da esnaflarımız var orada benim ticari geçmişimde abi kardeş ilişkisinde bulunduğum kardeşlerimiz var, onları da dinliyorum. Bu bağlamda da aralarında köprü olmaya da çalıştık. Her türlü nihayetinde çok daha önceden yıkılması planlanan köprünün şu anda esnaflarımızın gerek okulların açılması vesaire gibi hassas noktaları var. Bu bağlamda bu süreyi biraz daha tadil etmek suretiyle sayın valimiz, belediye başkanımız ve şu anda en son bu konu bir ekim'e kadar bir süre verildi. Kendisine tabi burada asıl olan şu bir yeri yaparken diğerleri diğer bir yerlere yıkmamız lazım gönülleri. Hiç yıkmamamız lazım  biz gönül partisiyiz. Bu bağlamda oradaki köprü altındaki esnaflarımızın da onlarla empati yaparak. Bu konudaki hassasiyetlerini iyi anlamamız ve onlara da yine ticaret imkanı sunmamız gerekir. Bu konuyla alakalı da belediye başkanımızla oradaki esnaflar toptan bunlar ben biliyorum ki aşağı yukarı bir konsensüs o noktada sağlandı. Şu anda imalat ve süreç devam ediyor. Bir yandan daha önce bahsetmiş olduğumuz yeni yapılan köprüyle alakalı Ankara köprünüsünün olduğu yerde hemen paralelindeki. Köprüyle alakalı ayyıldız kavşağı ile alakalı da şu anda süreç bir asfaltın serimi tamamlandı bugün de. Fiber optik, kablolar, elektrik kablolarıyla alakalı kaldırım 6 çalışmalar şu anda devam ediyor. Belediye ekipleri bir yandan çalışıyor. Sonrasında toprak işleri bir yandan devam ediyor. Orada peyzaj çalışmaları, yeşillendirme vesaire ve inanıyorum ki ben çok yakın bir süre içerisinde orada güzel bir manzara ile  şehrimize yakışan bir kavşak ile karşılaşacağımızı söyleyebiliriz.” 

Kaynak: ELMAS TV
Yorumlar (2)
Esnaf 3 hafta önce
Kesinlikle katılıyorum vekilim haklı köprü altı esnafı 3 cü şahsa kiralama yapmış şimdi rant gidince yırtınıyorlar
Halk 3 hafta önce
Vekilimiz bitane