3-4-5 Mayıs tarihleri arasında sürecek Fuar açılışına Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, Zonguldak Başsavcısı Abdürrahim Alan, Zonguldak Alay Komutanı Kıdemli Albay Cezmi Yalınkılıç, TTK Genel Müdürü Muharrem Kiraz, ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Demir, Zonguldak Sanayi ve Ticaret İl Müdürü Yaşar Karaman, Devrek Belediye Başkanı Özcan Ulupınar, STK Başkanları ve iş insanları katıldı.

Açılış konuşmasını yapan ZONSİAD Başkanı Nejdet Tıskaoğlu konuşmasında “Bir çalışmanın ilkini yapmak zordur ama ikincisini yapmak da çok kıymetlidir. Bu fuar mikro anlamda Zonguldak ekonomisine ve ticaretine katkı sağlayacaktır. Ancak bu yeterli değil bunun sürekli hale getirilmesi gerekir. Ülkemizin ve şehrimizin en ihtiyacı olan şey istihdamdır. Buradaki işbirlikleri insanlarımızın yatırım ve ortaklıkları için çok önem arz ediyor.
Geçen Güney Afrika ziyaretimde farkettim ki Filyos’u ve Zonguldak’ı dünya biliyor. Bu fuarla beraber Zonguldak’a istihdam verme konusunda paydaşlarla katkı vermeye çalışacağız” dedi.

Tıskaoğlu ayrıca yeni yatırımlarında geleceğini belirterek “Gökçebey, Vadi , Devrek bölgesinde projelerimiz olacak. Gökçebey’de arsa fiyatları çok yüksek. Bu rakamlar yatırımcıların tercih etmeyeceği oranlarda, bu rakamların düşmesi gerekiyor diye düşünüyorum. Eğer arsa fiyatları düşerse yatırımcılarda gelir” dedi.

Ormancılık faaliyetleri masaya yatırıldı Ormancılık faaliyetleri masaya yatırıldı

TSO Başkanı Metin Demir konuşmasında “Büyük Zonguldak yolunda adım adım yürüyoruz. Zonguldak ülkenin gündemine gümbür gümbür gelecektir. Bu fuarımızda her yıl düzenlemeyi sürdüreceğimiz bir adet haline gelecek. Üç gün boyunca burada olacağız. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Whatsapp Image 2024 05 03 At 12.46.33 (1)Whatsapp Image 2024 05 03 At 12.46.34Whatsapp Image 2024 05 03 At 12.46.35

Kaynak: ERCAN DEMİR