Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti'nden Turgut Subaşı'na veda ziyareti Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti'nden Turgut Subaşı'na veda ziyareti

Zonguldak’ta yan yana olan Orta Kapuz ve Tersane plajlarındaki çöp haberleri belediye ekiplerini harekete geçirdi.

10 KİŞİLİK EKİPLER REZİLLİĞİ ORTADAN KALDIRDILAR, ALKIŞ ALDILAR

Zonguldak Belediyesi Fen İşleri 10 kişilik ekiple bugün öğleden sonra Orta Kapuz ve Tersane plajına giderek dağ gibi oluşan çöp yığınlarına müdahale etti. Çöpleri poşetleyerek sahilleri temizleyen Zonguldak Belediye ekipleri vatandaşlardan da alkış aldı. Yaklaşık 40 büyük torba çöp toplayan belediye ekipleri çöpleri araçlarla bölgeden götürdü.

Vatandaşlar çöplerin en azından 2 günde bir düzenli olarak alınmasını istiyor.

OLAY NEYDİ?

Zonguldak’ta yaz aylarının gelmesiyle birlikte kavurucu sıcaklar nedeniyle vatandaşlar akın akın denize giderek serinlemeye çalıyor.

Zonguldak’ın en gözde, en çok kullanılan ve tercih edilen plajları olan Orta Kapuz ve Tersane plajlarının kaderine terk edildiği gözleniyor.

Geçtiğimiz yıl iş makinalarının girmesiyle doğal görüntüsü yok edilen Orta Kapuz ve Tersane plajlarında bu yıl ise çöp skandalı yaşanıyor.

Haftalardır alınmayan çöpler plajda adeta her bölgede dağ görüntüsü oluşturduğu gözlendi. Vatandaşlar çöplerin içinde denize girmek zorunda kalırken, sıcak havanında etkisi ile çevreye yayılan koku ve sinekler büyük tehlike oluşturuyor.

KAPUZ, ZONGULDAK’IN YENİ ÇÖP ALANI MI SEÇİLDİ?

Vatandaş “Kapuz Zonguldak’ın çöp depolama alanı mı seçildi?” diyerek tepkilerini dile getirirken bu skandal görüntülerin bir an önce temizlenmesi için yetkililere seslendi.

9-174-311-819-1733-210-168-189-165-236 Kopya4-30

Muhabir: Ender Yüksel