Zonguldak Belediyesi'nin dolmuş, su, katı atık, plaj olmak üzere bir çok kalemde yapılan zamlara vatandaşlar tepki gösteri.  Tükeci Hakları Derneği Zonguldak Şube Başkanı konu hakkında yaptığı açıklamasında "Zonguldak Belediye yönetimi akıl tutulması yaşıyor" diyerek tepkisini dile getirdi.

Heyelanda çöken hastane yolunda çalışmalar sürüyor Heyelanda çöken hastane yolunda çalışmalar sürüyor

Tüketici Hakları Derneği Zonguldak şube Bakanı Ali Topaloğlu şu açıklamaları yaptı. "Zonguldak belediye yönetimi mevcut iktidara rahmet okutacak derecede zamlar uygulayarak. kendilerine oy veren seçmeni şaşkına çevirmiştir.
Biz soruyoruz: sayın belediye başkanı ve belediye meclis üyeleri seçim döneminde biz bunları yapacağız diyerek oy isteseydi. Acaba bu koltuklarda oturabilirler mi?
Gelmiş geçmiş en zamcı belediye yönetimi olarak tarihe geçecekler.
Dün karşı çıktıklarına bugün kendileri kat ve kat fazlasını yaparak tarihe geçecekler.
Merak ettiğimiz tek şey :Zonguldak CHP'de buna hayır diyecek hiç kimse yok mu ?
mesela Zonguldak Milletvekilleri bu konuda ne düşünüyor ?
AKP yapınca yanlış CHP yapınca doğru mu oluyor.
Geçmişte bir belediye meclis üyesi Plaj zamlarına karşı çıkarken şöyle demişti . PLAJDA ŞEMSİYELER ELEKTRİKLE Mİ ÇALIŞIYOR DİYE SORMUŞTU. SAHİ PLAJDA ŞEMSİYELER ELEKTRİKLE Mİ ÇALIŞIYOR ?
Halkın yerini halka parayla satanlar, Yoksul ve dar gelirli insanlar biraz nefes aldığı ve sosyalleştiği yerleri böylesine akıl almaz zamlar yaparak gidilmez hale getirenler asla demokrat olamazlar.
Sayın başkan iyi hesap uzmanıdır. OTOBÜS ZAMMI VE PLAJ ZAMMINDAN SONRA 3 KİŞİLİK BİR AİLE İKİ ARAÇ DEĞİŞTİRİYORSA BU BİR GÜNLÜK MALİYETİ KAMUOYU İLE PAYLAŞSIN.
Belediye elbette makul kabul edilebilir ölçülerde zam yapabilir. 
Biz bir kez daha belediye yönetimini aklı selime çağırıyoruz .Bu zamları makul kabul edilebilir seviyeye çekin. Plaj zammı tamamen kalkmalıdır.

Konunu her anlamda takip edeceğiz . Her türlü tepkiyi ortaya koyacağız.
DOLMUŞ ESNAFINA ÇAĞRI !
BELEDİYENİN OTOBÜS ZAMMINI BAHANE EDEREK DOLMUŞLARA ZAM YAPMAYIN, ODA BAŞKANI VERMİŞ OLDUĞU SÖZLERİN ARKASINDA DURSUN,
TÜKETİCİLERE ÇAĞRI: Zamlar geri alınmadıkça plajları boykot edin alternatif  ücretsiz yerleri tercih edin,"

Muhabir: Ender Yüksel