"Çirkin ve kaos ortamına kimse beni çekemez" "Çirkin ve kaos ortamına kimse beni çekemez"

Zonguldak Belediye Başkanlığı için partiler arasında şimdiden büyük bir çekişme yaşanıyor. AK Parti ve CHP’nin yanı sıra diğer parti adayları mahalle mahalle, sokak sokak gezerek projelerini anlatıyor.
DEVA PARTİSİ ADAYI ÇEKİLDİ
Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Zonguldak İl Başkanı İbrahim Özdemir, Zonguldak Belediye Başkan Adayları Mustafa Çınar’ın adaylıktan çekildiğini duyurdu. 
Mustafa Çınar’ın adaylıktan çekilme nedeni ise seçim sürecinde bütçesinin yetersiz olması olarak açıklandı.
İL BAŞKANI AÇIKLAMA YAPTI
DEVA Zonguldak İl Başkanı İbrahim Özdemir konu hakkında şu açıklamayı yaptı: “Sayın çok değerli halkımız. Yerel seçim çalışmalarındaki orantısız gücün hepiniz farkındasınızdır. Muhalefet tarafında olan biz yeni partiler ve partilerimizin belediye başkan adayları tüm seçim süreci boyunca bütün masrafları kendi cebinden karşılamak zorundadır. Çünkü bizim ne devlet desteğimiz var ne de bizi destekleyen finansörlerimiz. Yeni Türkiye’de ne yazık ki her şeyin fiyatları zam yapmışken. Bir belediye başkan adayının bu ödemeleri (billboard, araç giydirme, el broşürü, kitapçıklar, şehrin her yerinde gezen araçlar, seçim büroları, bina giydirmeler) kendi cebinden karşılaması mümkün değildir. Ve ne yazık ki, Zonguldak Merkez Belediye Başkan Adayımız Mustafa Çınar sırf bu bütçe sorunu yüzünden adaylıktan çekilmiştir. Eski dönem Belediye Başkanları belediyelerin gücünü kullanırken. İktidar partisi ve Ana muhalefet partisi belediyeleri şehrin her yerini reklam alanına çevirirken (Lavuar Alanı, Trafolar, Bina kaplamaları) biz yeni muhalefet partilerinin halka ulaşması gitgide zorlaşıyor. Bu yüzden daha güzel bir Zonguldak için desteklerinizi ve oylarınızı bekliyoruz. Biz buradayız ve sizin için çalışmaya hazırız”

HABER MERKEZİ

Whatsapp Image 2024 02 08 At 12.04.09

Kaynak: HABER MERKEZİ