Memur Sen Zonguldak İl Temsilcisi ve Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Kamuran Aşkar beraberinde Enerji Bir-Sen Şube Başkanı Sedat Güngör, Sağlık-Sen Şube Başkanı Mehmet Ali Kara, Birlik Haber -Sen Şube Başkanı Selda Ünlü ve Eğitim Bir-Sen Zonguldak Şube Başkan Yardımcısı Sadettin Dede ile birlikte Zonguldak Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti.
 Ziyaretlerinden dolayı Memur-Sen Zonguldak il temsilciliği heyetine teşekkür eden ZGC Başkanı Derya Akbıyık, şunları söyledi: “Geçtiğimiz pazar günü yaptığımız 35. olağan genel kurul sonrası Zonguldak'ta Cemiyeti'mize hayırlı olsun ziyaretleri devam ediyor. Cemiyetimiz 75 yaşında ve sadece il genelinde değil ülker genelinde önemli çalışmalar yapıyoruz. Memur-Sen Zonguldak il temsilciliği bizim için çok önemli ve cemiyet olarak birlikte önemli çalışmalar yapıyoruz. Sayın başkana ve ekibine ziyaretlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum.”
Memur Sen Zonguldak İl Temsilcisi ve Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Kamuran Aşkar, 35. Olağan Genel Kurulun hayırlı olmasını dileyerek şunları söyledi: “Derya Başkanım nezdinde bütün yönetim kuruluna ve gazeteciler cemiyetimize kongrelerinin hayırlı olması temennisinde bulunuyoruz. Memur-Sen olarak özellikle Zonguldak'ta üzerinde durmak istediğimiz önemli konular var. Bunlardan en önemlisi ise biliyorsunuz Zonguldak her geçen gün daralan ekonomisiyle ve daralan, azalan nüfusuyla sıkıntılı bir şehir konumuna geldi. Dolayısıyla Zonguldak'ta bütün enerjimizi, bütün emeğimizi, Zonguldak'ın kalkınması adına birlik ve beraberliği üzerine odaklamamız gerektiğine inanıyorum. Bu kapsamda basına da çok önemli rol düştüğüne inanıyorum. Zonguldak'ın birlik ve bütünlüğünün sağlanmasında basının birleştirici rol oynaması gerektiğini görüyorum. Çünkü Zonguldak'ın son dönemine baktığımızda özellikle basında da çok farklı seslerin çıktığını görüyoruz. Oysa bu enerjimizi farklı seslere değil, Zonguldak'ın birlik ve bütünlüğü noktasında harcamamız gerektiğini düşünüyorum. Bunun en çarpıcı örneği de işte Zonguldakspor'umuzun bir alt lige düşmesidir. Dolayısıyla bu süreç içerisinde ben Gazeteciler Cemiyeti Başkanımızdan ve bütün basındaki arkadaşlarımızdan şunu rica ediyorum. Aramızdaki sorunları oturarak, konuşarak halletmek lazım ama basın üzerinden hesaplaşmaya kalktığımız zaman şehir adına sıkıntı oluşturacağını düşünüyorum. Tekrar kongrenin Zonguldak'ımıza, Gazeteciler Cemiyetimize hayırlı olması temennisinde bulunuyorum.” 

Zonguldak’ın yeni çöp depolama alanı Kapuz mu oldu? Zonguldak’ın yeni çöp depolama alanı Kapuz mu oldu?

Whatsapp Image 2024 05 31 At 13.03.23Whatsapp Image 2024 05 31 At 13.03.33

Kaynak: Seçkin Kırarslan