Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nin (ZBEÜ) 2 Haziran Pazar günü Karaelmas Kemal Köksal Stadyumu’nda gerçekleştirilecek olan mezuniyet Töreni öncesinde ZBEÜ Rektörü İsmail Hakkı Özölçer, beraberinde ; Zonguldak Gençlik Spor il Müdürü Hakan yüksel. Rektör Yardımcıları Hakan Kutoğlu ve Servet Karasu ile Basın toplantısı düzenleyerek bilgi verdi.

ZBEÜ Rektörü İsmail Hakkı Özölçer, tüm hazırlıkların tamamlandığını belirterek şunları söyledi:

3200 ÖĞRENCİMİZ MEZUN OLACAK

“Evet Öğrencilerimizin sabırla beklediği artık okullarında mezun olmalarının vakti geldi. Biz de onlar için çalışıyoruz inşallah. Biliyorsunuz üniversitemiz şu anda bir tanesi yarın (Pazar) saat 16.00’da  yapacağımız en büyük mezuniyetimiz. Diğer üç tane daha var ilçelerde. Ama burası en büyük mezun kitlemiz. 

ÖZÖLÇER: 13 BİN MİSAFİR GELECEK..

Yarın 16.00’da 13 bin ailenin katılmasını bekliyoruz. Coşkunlu bir tören olacak. kaç gündür.Yaklaşıl bir aydır personelimiz çalışıyordu bunun için. Ibugün de sahanın hazırlıkları bitecek. Inşallah yarın için tam hazır olacağız. emniyetimiz minibüsçü arkadaşlarımız, Gençlik Spor İl Müdürlüğüz, valiliğimiz, hepsi bize destek oluyorlar. Hepsine de teşekkür ediyoruz. hepimiz öğrenciler için buradayız. İnşallah onları da mutlu edebiliriz. Ailelerini de mutlu ederiz. Mezun olup hayata atılırlar. Hepsi başarılı olurlar inşallah. Yarın da Zonguldak için de iyi bir hün ola ak. Pek çok aile dışarıdan geliyor. Zonguldak'ın ekonomisine de katkı sağlayacak. Otellerde yer yokmuş. Bu güzel bir şey Zonguldak'a bu açıdan da faydalı olabiliyorsak ne mutlu bize inşallah daha iyilerini yaparız diye düşünüyorum. 
Yarın 3200  civarında burada mezun olan öğrencimiz olacaklar diğer ilçelerde de bir O kadar daha yaklaşık. Belki ondan biraz daha fazla öğrencimİmezun olacak.

ÖZÖLÇER: LGS 13.00’DE BİTECEK, BİZİM MEZUNİYET TÖREN 16.00’DA BAŞLAYACAK

ZGS Sınavı 13.00gibi biter. bizimki 16.00’da ona göre ayarladık. Çok fazla da geç yapmadık. Çünkü gelen ailenin Geri dönüş problemleri olabilir diye.

ÖZÖLÇER: PARK ALANLARIMIZ HAZIR

Park alanlarımız hazır. Zaten sosyal medyalarımızdan yayınladılar. Kimler de hangi fakültenin gelen misafirleri, öğrencileri nerede? Araçlarını park edecek. Nereden dolmuşa binip buraya gelebilecek? Nasıl dönebilecek? Gibi şeylerimizi senaryolarımızı hazırlamıştık zaten. O senaryolara göre gelen misafirlerimiz, öğrencilerimiz hareket ederse daha mutlu olacağız. şehrimize de en az zararla en az sıklıkla bu mezuniyeti halletmiş olacağız inşallah. 

Tarak gemisi çalışmalarını sürdürüyor Tarak gemisi çalışmalarını sürdürüyor

ÖZÖLÇER: ÜNİVERSİTEMİZİN 100.YILI

Sahada biliyorsunuz bu sene başından belirttiğimiz başından beri belirttiğimiz gibi bir maden mühendisliği mektebine dayandırdığımız bir geçmişimiz var. cumhuriyetin ilk ili, ilk üniversitesi, 1924’de kurulan maden mühendisliğine atıf yaparak artık 1924 yazıyoruz ve yüzüncü yılımızı kutladığımızı söylüyoruz. Ve bütün etkinliklerimize de bunun üstüne basa basa belirtiyoruz. Sahada da bunu belirtmek için mezun olan öğrencilerimizle Yüzüncüyıl yazısınıni Yazmayı uygun gördük. inşallah bunu da belirtmiş olacağız. 
Eski üniversiteler arasında, köklü üniversiteler arasında, yerimizi alıyoruz.

ÖZÖLÇER: ZONGULDAK HALKI BİZE ANLAYIŞ GÖSTERSİN- 12-9 ARASI DIŞARI ÇIKMASIN..

Zonguldak halkına bir mesajımız var. Zonguldak halkı mezuniyete katılacaklar hariç 12.00-21.00 arası mecbur olmadıkça dışarı çıkmasın veya otomobil kullanmasın. bize anlayış göstersinler. Çünkü biz Zonguldak için, mezunlarımız için çalışıyoruz. Bazen bazı şeylere katlanmak gerekiyor. Dediğim gibi turizme dahi faydası oluyor. Kalacaklar var. Gitmeyecekler var. Bugün gelenler var. Bir gün önce gelenler var. hepsi bir yekun oluşturuyor. Zonguldak turizminde de etkileri var. O gün de halkımızdan gösterirse gelen misafirleri de iyi ağırlarsa memnun oluruz. 


HAKAN YÜKSEL: HALKLA BÜTÜNLEŞMİŞ BİR ÜMİVERSİTEMİZ VAR

Gençlik Spor İl Müdürü Hakan Yüksel’de, “Sayın rektörümüzün de söylediği gibi bu sene Zonguldak için hassas bir hem Zonguldak ilinin yüzüncü yılı. Hem üniversitemizin yüzüncü yılı. Ve geçmiş döneme Göre halkla Zonguldak'la birleşmiş, bütünleşmiş bir üniversite var. her yönüyle koordinasyon sağlanan güzel bir organizasyon oluyor ve bu yıl da hem öğrencilerimizin coşkusuna hem Zonguldak'taki vatandaşımızın coşkusuna ortak olacak. Güzel bir organizasyon yapıldı. Ve yarın güzel geçeceğine inanıyorum ben de emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: Ercan Demir