ZBEÜ Farabi Kampüsü Prof. Dr. Arif Amirov konferans salonunda gerçekleşen konserin ilk bölümünde Oda Müziği repertuvarından seçilmiş eserler altı Oda Müziği grubu tarafından seslendirildi. 
Konserin ikinci bölümünde ise Dr. Öğr. Üyesi Özgür Kırcalı yönetimindeki ZBEÜ Gençlik Oda Orkestrası sahneye çıktı. 
Sevilen klasik müzik eserlerinden örnekler sunan 18 kişilik orkestra dinleyicilerden büyük alkış aldı.

Direksiyonda kalp krizi geçirdi kaza yaptı! Direksiyonda kalp krizi geçirdi kaza yaptı!

ZBEÜ Devlet Konservatuvarı Müzik Bölümü öğretim elemanı Dr. Öğr. Üyesi Özgür Kırcalı yaptığı konuşmasında, Zonguldak'ta 1930'lu yıllarda bir oda orkestrasının olduğunu, Cumhuriyet'in ilk iline yakışacak nitelikte bir orkestranın bir gün yeniden kurulmasını dilediğini, bugün öğrencilerden oluşan bu orkestranın belki de bunun ilk adımı olabileceğini belirtti.
Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir" sözünü hatırlatan Dr. Öğr. Üyesi Özgür Kırcalı, "Bizler sanatımızla Zonguldak'a ve ülkemize hayat vermeye devam edeceğiz" dedi.
2024'ün ZBEÜ Devlet Konservatuvarı'nın kuruluşunun 20.yılı olduğunu belirten öğretim elemanı, ZBEÜ Devlet Konservatuvarı kurucu müdürü rahmetli A. Aydın İlik’e ve Konservatuvar'ın kurulmasında ve gelişmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

ZBEÜ Devlet Konservatuvarı Müdürü Doç. Dr. İlker Kömürcü tarafından Dr. Öğr. Üyesi Özgür Kırcalı’ya teşekkür belgesi takdiminin ardından etkinlik sona erdi. 
Yaklaşık 2 saat süren klasik müzik konserine ilginin yoğun olduğu görüldü.

Editör: Burak Can