Üniversitelerin tiyatro bölümlerinin oyunlarını seyirci ile buluşturmayı amaçlayan programlar kapsamında Türkiye genelindeki üniversitelerin tiyatro bölümleri arasından seçilen yedi okul arasında, ZBEÜ Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü Tiyatro Anasanat Dalının 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı mezuniyet oyunu da yer aldı. Yapımcı ve Yönetmen Serpil Tsioros, Yönetmen Burçin Zeybek Kaşdaş, Yardımcı Yönetmen Esra Zehra Gür, Yönetmen Yardımcısı Ümit Yıldırım ve tüm teknik ekibin yoğun çalışmalarıyla ZBEÜ’nün çeşitli mekânlarında yapılan çekimler tamamlandı. Oyunun dekor tasarımını TRT ekibinden Ebru Sağlam, kostüm tasarımını Meryem Taş, ışık tasarımını ise Devlet Konservatuvarı öğretim elemanlarından Öğr. Gör. Uzay Ufuktepe yaptı.

Devlet Konservatuvarı Müdürü Doç. Dr. İlker Kömürcü, "Kral Lear" oyunun seyirciyle buluşmadan önce her sahnesinde gerçekleştirilen emeğin TRT2 seyircisiyle paylaşılması için titizlikle çalışmalar yürütüldüğünü ifade etti. Bu kapsamda yapılan okuma provaları, şan çalışmaları, karakter analizleri, doğaçlama çalışmaları, atölyeler, eskrim egzersizleri, yerleştirme provaları ve kulis hazırlıkları gibi faaliyetlerin kaydedildiğini belirten Kömürcü, oyunun en başından sonuna kadar geçen süreçte yardımlarını esirgemeyen Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer’e, emek veren tüm öğretim elemanlarına, öğrencilere ve TRT ekibine teşekkürlerini sundu.

KURBAN BAYRAMINDA O MAHALLEDE EVİNE ET GİRMEYEN AİLE KALMAYACAK KURBAN BAYRAMINDA O MAHALLEDE EVİNE ET GİRMEYEN AİLE KALMAYACAK

Editör: Burak Can