Yalancının mumu yatsıya kadar yanar! Emekliler konağı açık! Yalancının mumu yatsıya kadar yanar! Emekliler konağı açık!

Seçim srecinde estek veren herkese teşekkür eden Zaimoğlu, bundan sonraki süreçte Zonguldak’ın daha  güzen günlere getirilmesi için çaba gösterileceğini söyledi.
“Zonguldak seçmenine halkımıza, komşularımıza, dostlarımıza çok güzel bir seçim süreci yaşandı. Bu süreçte eee dargınlık, kızgınlık olmadan  kayda değer bir iki sataşma haricinde kavga dövüş olmadan çok güzel bir seçim çalışması yaptık. Diğer partideki adaylar ve örgüt çalışanları, teşkilatlar da aynı şekilde. O nedenle hem siyasi partilere, hem Zonguldak halkına demokrasiye olan inançlarından dolayı, sandığa sahip çıkmalarından dolayı ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” diyerek şöyle konuştu. 
“Güzel bir seçim çalışması sonucunda Cumhuriyet Halk Partisi hakettiği fabrika ayarlarına dönerek Zonguldak'ı kırmızıya dönüştürdü. Yani Zonguldak Belediye Başkanlığı seçimini aldı. Doğru olan buydu zaten. Olması gereken de buydu. Çünkü Zonguldak demek emek ve emekçi demek, emekle emekçi demek Cumhuriyet Halk Partisi demektir. Dolayısıyla fabrika ayarlarına dönen bir Zonguldak bundan sonra daha güzel hizmetler alacak. 
Önceden işçi kaynayan mutluluk kaynayan, yaşamdan zevk alan ekonomisi müsait olan işsizin neredeyse yok olduğu bir Zonguldak özlemimiz vardır. Bunu yapmak için önce yerelde sonra genelde iktidar yürüyüşümüz var demiştim birinci evresi olan belediye yerel noktayı hallettik. 
Şimdi bundan sonraki yürüyüşümüz insanların ekonomisini ve yaşamını düzeltecek, kendilerine mutlu ve şık bir hayat sağlayacak Cumhuriyet Halk Partisi iktidarıdır yani genel iktidardır. Zonguldak bakarsanız  fazla bir sevinç yaşamıyorum dikkat ederseniz. Çünkü çalıştığımız seçim dönemindeki  evrelerde seçimlerin kesinlikle Cumhuriyet Halk Partisi tarafından kazanılacağını zaten söylemiştik. Bunu nereden söylediğimizi de söylemiştik. Sahayı görüyorduk. İnsanların sevgisini görüyorduk. İnsanların dürüst bir anlayışı olan özlemini görüyorduk. İnsanların mutlu bir yaşama olan hasretini görüyorduk. Ve bu bize oy olarak yansıyacağını da görüyorduk. Sonuçta tarihi bir farkla kazanacağız dediğimiz seçimi tarihi bir farkla kazandık. Şimdi burada bundan sonra Zonguldak menfaatleri için Zonguldak kalkının, daha iyi bir yaşam elde etmesi için Cumhuriyet Halk Partisi yine üyesiyle, delegesiyle, yöneticisiyle, başkanıyla, vekilleriyle, Genel başkanına varıncaya kadar topyekun bir çalışma içerisinde olacak. 
Değerli Belediye Başkanımız Tahsin Erdem bu noktada biçilmiş kaftan. Biz de kendisine katkı sunacağız. Diğer siyasi parti rakiplerimizle Zonguldak menfaatleri için inanıyorum ki hem belediye hem de Bakanlıklar anlamında Zonguldak'a hizmet etmek için bizimle beraber bir yürüyüş sergileyeceklerini biliyorum. Her şey Zonguldak için olsun diyorum. Amacımız yaşanabilir, mutlu, mesut bir Zonguldak. Yeniden Cumhuriyet dönemlerinde yaşadığımız işçinin mutlu olduğu, emeklisinin, memnun ve mutlu olduğu, halkının mutlu olduğu bir Zonguldak. Hayalimiz bu. Biz bu hayali gerçekleştirmek için yürüyüşümüze devam edeceğiz diyorum. Zonguldak'taki tüm değerli dostlarımıza, komşularımıza, hemşehrilerimize ayrı ayrı şükranlarımızı, teşekkürlerimizi, saygılarımızı sunuyorum. Hepsine hürmetlerimi arz ediyorum.” dedi. 

Kaynak: Seçkin Kırarslan