Ak Parti’de değişim başlıyor! Ak Parti’de değişim başlıyor!

Şuanda ise şehrin çok büyük bir hastane, yoğun bakım ve otopark sıkıntımsı olduğunu ve bu sorunların biran evvel çözülmesi gerektiğini belirten CHP Zonguldak Merkez ilçe Başkanı Osman Zaimoğlu, açıklamasına şöyle devam etti:
“Zonguldak’ta şehrin kanayan bir yarası zeytini haline gelmiş hastane konumuz var. Bu konuyu kamuoyunun takdirine ve huzuruna çıkartmak için bu basın toplantısını yapma gereği duydum. Öncelikle bir teşekkür borcum var. Hep eleştiri ve öneriden ziyade bir de yapılana teşekkür edeceksiniz. Aylardır yaptığımız doktor açıklarıyla ilgili sorunları tespit noktasında Sağlık Bakanlığı ve hükümet ile Zonguldak'taki iktidar partisi yetkilileri tarafından dikkate alınarak birçok noktada doktor açığı sıkıntısı ortadan kaldırılmış. Zonguldak'a iyi sayıda doktor tayini yapılmıştır. Şehrimize gelen yeni doktorlarımıza hoş geldiniz diyorum. Bunu sağlayan değerli yönetici arkadaşlara, AKP yöneticilerine veya Sağlık Bakanlığı'nın ilgili birimlerine, hepsine teşekkür ediyorum. İşte siyaset böyle bir şeydir. Siyasette insana dokunmak için partiler vardır. İnsana hizmet etmek için vardır. Biz de bu sorunu dile getirdik. Arkadaşlarımızın gözünün önüne sunduk. Onlar da bu açığın doğru olduğunu gördüler. İnsanlara sıkıntı verdiğini gördüler. Bunu çözdüler. Bundan dolayı teşekkür ediyoruz.
 Buradan devamlı bir önerim var. Değerli arkadaşlar çok büyük bir hastane sıkıntımız, yoğun bakım sıkıntımız ve otopark sıkıntımız var. Bununla ilgili önerim şudur; Eski hastanenin olduğu SSK dediğimiz devlet hastanesinin olduğu binanın yıkılarak oranın süratli bir şekilde altı en azından dört kat otopark olmak üzere üstün devasa bir hastane binası. Ve buraya da kadın doğum ve çocuk hastanesi ile Göğüz Hastanesinin taşınmasını talep ediyoruz. Değerli Sağlık Bakanlığına ve AKP yöneticilerine bu konuda bir çalışma yapılmasını öneriyoruz. Birde Sağlık Bakanımızın 100 yataklı yoğun bakım olacak diye bir sözü vardı. Burada bildiğim kadarıyla 40 kişilik yoğum bakım ünitemiz var ve yetersiz kalıyor.” 

Kaynak: Seçkin Kırarslan