Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti baskanı Derya Akbıyık yerel seçimler öncesinde zafer partisine basarı temennisinde bulunatak basarı temennisinde bulunarak şunları söyledi; 
"Zafer Partisi'nin ve yöneticiliği Zonguldak'ta. Bugün bir dizi ziyaretlerde de bulundu .Sayın Genel Başkan Yardımcımıza da hoş geldiniz diyorum."

‘Sevginin olduğu yerde engel yoktur’ ‘Sevginin olduğu yerde engel yoktur’

Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcısı Dr. Lütfü Şahsuvaroğlu ise genel bir değerlendirme yaparak şunları söyledi: "Zonguldak'ta olmaktan Zafer Partisi Merkez Heyeti olarak kıvanç duyuyoruz.  gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret ettik. Baroları  birliğini ziyaret ettik.
Seçimlerde önemli bir  Rüştünü ispat konusunda yeni kurulan partimiz başarılı oldu. Mahalli idareler seçiminde de bunu katlanarak ilerleteceğiz. Hemen her ilde adaylarımız, 1700 küsur adayımızla seçime gireceğiz. Bir tek Iğdır ve Kars'ta aday göstermeyeceğiz. Onun dışında her yerde aday göstereceğiz. Zafer Partisi son yoklamalarda, kamuoyu yoklamalarında yüzde 6'yı aşan bir oy patlaması gerçekleştirildi. Diğer partilerde büyük sıkıntılar var Iktidarda ve muhalefette hemen hemen aynı sıkıntılar var ve iktidarı ve muhalefetiyle gerek sığınmacılar konusundaki entegrasyon yaklaşımları gerekse diğer anayasanın ilk 4 maddesini değiştirme konusundaki hemfikir olmaları, Zafer Partisi'ne çok önemli kıldı. 

Hem emeklilerin hakkını teslim etmek hem işgal edilen zeytinlikler, meralar, çevre, madenlerimiz  konuda hiçbir partinin yapmadığı eylemlerde bulundu. 

17 adet tarımsal eylem planımız var. İşgal edilen ve altınlarımızın sömürüldüğü madenlerimizi kapattık bilebildik. Çevre felaketlerine engel olduk.  Birçok yerde Konya'da mesela Bahri Dağdaş Enstitüsü'nün TOKİ'ye devredilmesine karşı çıktık ve geri aldık. Yine Ankara'da birçok  işgalde veteriner fakültesinin araştırma sınıflarında engel olduk Ilıç'taki madenin siyanür faciasıyla hem bölgeyi Fırat'ımızı hem Basra'yı hem Harran havasını kirletmesine engel olduk. Ama maalesef bu düzen devam ediyor. 

Muhalefetin beceriksizliği tayin edilmiş muhalefetin eadeta iktidarın sürmesi için sadece payanda olarak kullanılması Sonucunda iktidar, iktidarı perçinledi. Ve bu tayin edilmiş muhalefetle Türkiye demokrasisi maalesef büyük yara aldı. 

En son Anayasa Mahkemesi ve Yargıtay'ın lüzumsuz kapışmasından anlıyoruz ki Anayasa Mahkemesini ve Anayasa'nın işlevini ortadan kaldırmaya çalışıyorlar. Yargıda  müthiş bir  yıpranma, çürüme söz konusu. Devletin her kademesinde çürüme söz konusu. Dolayısıyla Zafer Partisi daha ilk kurulduğundan itibaren sadece sığınmacılara değil, devlet krizini çözeceğine dair, Türk milletine söz verdi. Türk milletine devletini iade edecek, yegane parti Zafer Partisi'dir. 

Bunun dışında birçok eylem planlarıyla başta tarım sanayi entegrasyonu  efendim 4 deniz ve 4 sanayi koridoru hamlesiyle sanayiyi Anadolu'ya yayma konusunda kararlıyız 

Türk gençliğinin heba edilmesi ve yarınlara dair ümitsiz olması en önemli problem. Uyuşturucunun 14 yaşa kadar düşmesi en önemli problem.

Mafyanın devleti ele geçirilmesi en önemli problem. Dolayısıyla devleti mafyadan temizlemek efendim uyuşturucuya gençliğin müptela olmaması için kurtarmak ve onların özellikle yarınları da ayrı ümitvar olması için, yurdunu terk etmemeleri için burada sürdürülebilir bir planlı kalkınma ekonomisi kurmak. Devlet planlama teşkilatını yeniden kurmak. Buna benzer birçok hamle de Zafer Partisi hem gençlikte hem her kademede karşılığını buluyor.

Son araştırmalarda iktidarda ve muhalefette büyük bir çürüme var. Ve ama Zafer Partisi yükselmeye devam ediyor. Umulur ki  mahal idareler seçimi, daha sonra hemen akabinde bir iki yıl içerisinde genel seçimlere katılacağız

Oradan Zafer Partisi Türkiye'nin ihtiyacı olan Türk milletine devletini geri vermeli konusunda gençliğin yarınları daha ümitli olması konusunda özellikle gıda konusunda açlık bekliyor dünyayı. Kıtlık bekliyor. Büyük bir göç tehlikesi söz konusu. Gajn nehrinin kuruması ve işte orta büyük savaşlar yeni göç hamleleri getiriyor. 

Mesela Gazze'nin bombalanması, aynı Suriye'nin bombalanması gibi bombalanması sonucuna gelme değil, gelmeleri için bombalandığı gerçeğini ortaya koyuyor. 

Ve sakın ola Gazze'de Filistinlileri boşaltıp onları Türkiye'ye tekrar gibi taşıma gafletine kimse düşmesin. Bu doğrudan doğruya İsrail ve Amerikan emperyalizminin bölgede olan hizmet anlamı taşır. Asla Türkiye yeni göç dalgasına mağdur olmaması lazım. Maruz kalmaması lazım. O yüzden Zafer Partisi Türkiye'nin sibobudur. Güvenlik sigorudur. Ve  Türkiye maalesef güvenlik stratejilerinden habersiz olan bir takım bakanlarla geçtiğimiz dönemde ıbugün de iktidarı ve muhalefet hem anayasanın ilk dört maddesini değiştirme konusunda uzlaşmış görünüyorlar. 

Biz kesin ve kararlı olarak Anayasa'nın ilk 4 maddesinin değiştirilemeyeceğini dair Türk milletinin iradesini temsil ediyoruz. Ve asla da bu şekilde anayasanın  maddesini değiştirip Türklük tanımını kaldırıp bu  güvencenin ortadan kaldırılmasını engelleyeceğiz. Türk milletine devletini geri vereceğiz. 

Ve Zonguldak'ta bulunmaktan bahtiyarız. Burası emeğin hakim olduğu bir şehir. Burada  nice canlar maden konusunda kötü yönetimler yüzünden canlarını feda ettiler. Türkiye'nin enerji kaynağı burası.


 Zonguldak'ta özellikle Filyos'ta yapımı düşünülen gübre fabrikası kılığında yapılan bir takım yeni işgal projeleri var. Onlara karşıda basınla birlikte karşı koymamız lazım. Çünkü Zonguldak'ın kıyıları heba edilmemelidir.  Özellikle burada yapılmak istenen Yanlış sanayi yatırımlarının önlenmesi konusunda hatta yanlış şehirleşme konusunda sizlerle birlikte çalışmak  bizim için onurdur.

Şimdi baktım. Ortada bir vilayet konağı var. Ucube bina.  Zonguldak'ın tam deniz kıyısında.  Zonguldak için bir medarıiftihar bir park olması gereken bir yadigarlık olması gereken, bir anıt bahçesi olması gereken yer maalesef beton yerle doldurmuş. Buna benzer yine şehirleşme konusunda çok yanlış örnekler var. Betonlaşma burayı da almış. Dolayısıyla bu kıyılarımızı korumak bu emek yoğun olan şehrin tarihine sahip çıkmak konusunda Zafer Partisi yerel basının da arkasındadır. 

Zafer Partisi bütün bütün belediyelerde, belde, ilçe, il, belediyelerinde kendi adaylarını gösterecektir.

Zonguldak'ta da tabii  kamuoyu yoklaması yapıyoruz. il başkanımız ve bölge başkanımızla birlikte  gerekli çalışmaları yapıyoruz. Genel merkez olarak, mahal idarelerden sorumlu arkadaşlarımız ve genel idare kurulu ve divanda değerlendireceğiz.
 
Türkiye'nin yönetimine talibiz. Yani biz ittifaklarla birtakım rantiyenin işine gelen küçük hesaplar peşinde değiliz. Zafer Partisi Türkiye'yi yönetecek kadrolara ve programa sahiptir."

Kaynak: Haber Merkezi