Ankaraspor maçına motive oluyorlar Ankaraspor maçına motive oluyorlar

Zonguldak Süper Amatör Lig’de oynanan Çaycumaspor-Kilimli Belediyespor maçını uzatma dakikalarında hakem triosu Soner Harmanbaşı, Murat Kaskun ve Atakan Karakayış’a yönelik çirkin saldırı yapıldı, maçın hakemi Soner Harmanbaşı darp edildi.
TFFHGD ZONGULDAK ŞUBESİ HAKEMLERİNE SAHİP ÇIKTI, SORUMLULARA TEPKİ GÖSTERDİ
Yaşanan çirkin olayların ardından TFFHGD Zonguldak Şube yönetimi yaptığı acıkmasında olaylara sert tepki gösterdi.
İŞTE O AÇIKLAMA: “28 Ocak 2024 Pazar (bugün)  Çaycuma ilçe stadında oynanan Süper Amatör Ligi  Çaycuma Spor – Kilimli Spor müsabakasını yöneten hakemimiz Soner Harmanbaşı’na yapılan fiili saldırı camiamızı derinden yaralamıştır.
Kendisini sporcu olarak lanse eden, fakat insani değerlerini kaybettiğini yapmış olduğu fiili eylemle gösteren Çaycuma Sporlu Ömer Faruk Kurt isimli futbolcu, müsabakada başarılı yönetim gösteren Hakemimiz Soner Harmanbaşı’na yumruk atmak suretiyle şiddet uygulamıştır. 
Amatör Futbolun ruhuna aykırı hareket eden, kendi egolarını tatmin etmeye çalışan bu zihniyetler olduğu sürece Zonguldak Futbolu bir adım ilerleyemeyecektir. Her hafta gerek ailelerinden, gerekse de reel hayatlarından fedakarlık yaparak müsabakalara hazırlanan, futbolun en temiz insanları konumunda ki Hakemlerimiz bu tür saldırılara boyun eğmemiştir, eğmeyecektir. Yapılan her türlü şiddet eylemi Hukuk önünde karşılık bulacaktır. 
Çaycuma Spor – Kilimli Spor müsabakasında başarı ile görev yapan 3 yürekli hakem kardeşimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, şiddet olayını gerçekleştiren Ömer Faruk Kurt isimli şahısı şiddetle kınıyoruz. Emniyet Güçlerimizce  gözaltına alınan şahsın en ağır cezayı alması için adli sürecin sonuna kadar takipçisi olacağımız bilinmelidir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Kaynak: Haber Merkezi