Federasyonun, Ankaraspor –Nazilli Belediyespor maçındaki şaibeyi görüp gereğini yapmamasını eleştiren Yavuzyılmaz, “Profesyonel bir futbol maçında, iki takımın sahadaki 22 futbolcusunun tümü, 90 dakika boyunca birbirinin kalesine tek bir şut bile çekemiyorsa, bu maçta bir şaibe var demektir. Eğer federasyon bu şaibeyi görüp gereğini yapmıyorsa, şaibe kendisinde demektir.” ifadelerine yer verdi.

Zonguldak Kömürspor’un küme düşmesine neden olan şaibeli maçla ilgili inceleme süreci tamamlanmadan TFF 2. Lig sonuçlarının tescil edildiğine dikkat çeken Milletvekili, “Tescil bu ayıbı kapatamayacak!” dedi.

Ülke gündemini sarsan anlaşmalı maçın bir kez daha istatistiklerini ve videosunu yayınlayan Yavuzyılmaz, “Mücadelemiz bitmedi, bitmeyecek!” diyerek yaptığı paylaşımında şunları söyledi:

“Ankaraspor-Nazillisporun şaibeli maçı sonucunda Zonguldak Kömürspor’un küme düşürüldüğü TFF 2.Lig sonuçları maalesef bu gece tescillendi. 

Profesyonel bir futbol maçında, iki takımın sahadaki 22 futbolcusunun tümü, 90 dakika boyunca birbirinin kalesine tek bir şut bile çekemiyorsa, bu maçta bir şaibe var demektir. 
Eğer TFF bu şaibeyi görüp gereğini yapmıyorsa, şaibe kendisinde demektir. 

Gemi de gazi ve şehit aileleriyle bir araya geldi Gemi de gazi ve şehit aileleriyle bir araya geldi

Tescil bu ayıbı kapatamayacak. Mücadelemiz bitmedi, bitmeyecek!”

Kaynak: Haber Merkezi