İstanbul'da Öğretmenin Katledilmesi Protesto Edilecek

Türk Eğitim-Sen üyesi eğitimciler, bu korkunç olayı protesto etme amacıyla yarınki derse girmeyecek ve hafta sonuna kadar siyah kokart veya kurdele takacak.

Protesto Etmek İçin Harekete Geçiyorlar

İşte Batı Karadeniz'in incisi İşte Batı Karadeniz'in incisi

Eğitim-Sen sendikası tarafından yapılan açıklamada, Eyüpsultan ilçesinde bulunan özel bir lisede görevli olan İbrahim Oktugan'ın silahlı saldırı sonucunda hayatını kaybettiği hatırlatıldı. Açıklamada, Oktugan'a Allah'tan rahmet dileklerinin yanı sıra ailesi, yakınları ve eğitim camiasına başsağlığı mesajı da yer aldı. Türk Eğitim-Sen olarak, bu vahşi olayı protesto etmek amacıyla 9 Mayıs Perşembe günü derse girmeme kararı aldıklarını ve ayrıca siyah kokart veya kurdele takarak derslere katılacaklarını bildirdi.

"Yeter Artık!" Diyoruz

Açıklamada, sendikanın 2019'da eğitim çalışanlarına yönelik şiddeti engellemek ve faillere caydırıcı cezalar getirmek amacıyla hazırladığı düzenlemenin hızla hayata geçirilmesi gerektiği belirtildi.

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan ise konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

"Bu dehşet verici olayı protesto ediyoruz ve tüm okullarımızda 'yeter artık' diyoruz. Perşembe günü ilk derse girmiyor, tüm okullarımızda basın açıklamalarımızla ses yükseltiyor ve 'Yeter artık.' diyoruz. Meslektaşlarımıza yönelik şiddeti önleyecek etkili tedbirleri getirecek yasal düzenlemelerin yapılması için daha kaç canımızı yitireceğiz? Tüm meslektaşlarımızı sesimize destek olmaya ve hafta sonuna kadar siyah kokart/kurdele ile derslere girmeye davet ediyorum."
Kaynak: Haber Merkezi