Polis kıskıvrak yakaladı: Sonunda yakayı ele verdi! Polis kıskıvrak yakaladı: Sonunda yakayı ele verdi!

Cumhuriyet Halk Partisi Sivas katliamında hayatını kaybeden 33 kişiyi andı.

Altuntaş, “Sivas Katliamı'nın yıl dönümünde; yitirdiğimiz 33 aydın, sanatçı ve yazar ve 2 otel görevlisini büyük bir saygıyla anıyor, katliamı lanetliyorum.” dedi.

Onur Altuntaş. Yaptığı açıklamada, “Bundan tam 31 yıl önce gericiler, ülkemizin bağrında hiç sönmeyecek bir ateş yaktı. Tarihin en büyük utançlarından biri olan Sivas Katliamı'nın yıl dönümünde; yitirdiğimiz 33 aydın, sanatçı ve yazar ve 2 otel görevlisini büyük bir saygıyla anıyor, katliamı lanetliyorum. Madımak'ı, Sivas'ı, yakılarak katledilen canlarımızı unutmadık, unutmayacağız. 
Sivas’ a kardeşlik türküleri söylemeye gidenler Madımak Oteli’nde yaşamdan koparılmıştır. Madımak otelinde Kadın, Erkek, Yaşlı, Genç Yazar, Çizer, oyuncu, şair, Ozan… Madımak Oteli’nde tam otuz üç Can diri diri ateşe verildi, katledildiler. Onlar Artık gökyüzünü, gökyüzündeki kuşları, denizi, denizin mavisini, sevdiklerini, sevdiklerinin ellerini, dünyayı, dünyanın renklerini ve yarını, yarının umutlarını göremeyecekler. O kara gün, 2 Temmuz 93, ateşin utandığı, ama insanın utanmadığı bir gün olarak tarihe geçmiştir. 

Geçen 31 yılda katliamın asıl failleri olan karar vericiler mahkeme önüne halen çıkarılamadı. Cumhuriyet’e, laikliğe, demokrasiye karşı başkaldıranlar asla amacına ulaşamamıştır ve ulaşamayacaktır. Bir arada kardeşçe yaşayacağımız günlere hasretle, kaybettiğimiz 33 canı saygı ve rahmetle anıyorum”

Whatsapp Image 2024 07 02 At 13.33.41Whatsapp Image 2024 07 02 At 13.33.40

Kaynak: Ercan Demir