Zonguldak Turizm Altyapı Hizmet Birliği Toplandı Zonguldak Turizm Altyapı Hizmet Birliği Toplandı

Meclis’te Nisan ayında AK Parti Grubu tarafından yerel seçimler öncesi İYİ Parti Meclis üyesi adayları tarafından “Kilimli parsel parsel satıldı, Kilimli’de otel satıldı, Havuz satıldı, Kilimli şehir hamamı satıldı” şeklinde iddiaların araştırılması ve  için verilen önerge görüşüldü.

Mecliste Araştırma ve Tahkikat Komisyonu raporu okundu. İddiaların tamamıyla asılsız olduğu belirtildi.

ALTUN: KİMSE BANA İFTİRA ATAMAZ VE BUNA MÜSAADE ETMEM

Mecliste İYİ Parti Belediye Meclis Üyesi Hasan Kuloğlu, bu söylemlerin halk arasında konuşulduğunu ve kendilerinin de bu söylemleri seçim döneminde dile getirdiğini söyledi.

Bunun üzerine Kilimli Belediye Başkanı Kamil Altun, Hasan Kuloğlu’na cevap verecek, “Madem öyle Kilimli Belediye Meclisi seçim öncesi Şubat ayına kadar görev yaptı ve Meclis’te İYİ Parti Meclis Üyeleri vardı. Bu Meclis Üyesi arkadaşlarımız bu konuda herhangi bir önerge verseydi de biz bunun doğru olmadığını zaten açıklardık. Tabii ki seçimde olan seçimde kalmalı ama atılan iftiralar beni, beni destekleyen vatandaşlarımız ve belediyemizde görev yapan tüm müdürlerimizi, bizden önce görev yapan tüm meclis üyelerini, destekleyen desteklemeyen herkesi, 20 bin 316 vatandaşımın hakkı var burada. Bu hak üzerinden gerek doğruları söylemek zorunda. Ve tabi ki dile getirdiği iddiaları da kanıtlamak zorunda. Evet ben seçime kadar her şeyi söyledim halk böyle diyordu, sokak köşelerinde söyleniyordu gibi cümleler hiç de hoş değil. Benim 9 yaşında kızım var, herkesin çoluk çocuğu var. ‘Kilimli parsel parsel satıldı’ dediniz. Ben buna kesinlikle müsaade etmem. Benden önceki dönemde bizden önceki dönemlerde belki böyle şeyler olmuş olabilir, belki sizi destekleyenler sizin böyle demenizi istemiş olabilirler, ancak benim olduğum yerde bizim ekibimizin olduğu yerde 20 bin 316 vatandaşımızın hakkını yedirtmem. Kimsenin de iftira atmasına müsaade etmem. Vatandaşımızın hakkını yedirtmem ve iftira atanın da alnını karışlarım.  Bu böyle bilinsin. Tüyü bitmemiş yetimin hakkına kimse giremez. 31 Mart 2019’da o devir kapandı” dedi.

ALTUN: HİÇBİR BELEDİYE PERSONELİNİN YERİNİ DEĞİŞTİRMEDİM

İYİ Parti Meclisi Hasan Kuloğlu’nun Meclis’te seçimden sonra kendilerini destekleyen belediye personelinin yerlerinin değiştirildiği iddialarında cevap veren Kilimli Belediye Başkanı Kamil Altun, “Kilimli Belediyesi haksız hiçbir şey yapmaz. Yapılmasına da ben müsaade etmem. Gelirsiniz neyin ne olduğunu detaylı şekilde anlatırız ve gösteririz. Kimsenin ekmeğiyle oynamayız ben 2019’da göreve geldim. 2019’dan bugüne kadar beni de çalışan 240 personel emeklilerde dahil her birine sorun. Kamil Altun kendisine oy verme diye kime ne yapmış diye sorun. Yanlış yere gidiyorsunuz bana ‘halk’ dedi, ‘kimsenin ekmeğiyle oynadı’ şeklinde diyemezsiniz.

Ben burada ‘konu kapansın susayım’ diye çabalıyorum. Ancak konunun açılmasını istiyorsunuz tabii ki ben açarım ve bu konuda işte sıkılmam yani.” diyerek iddiaların tamamen yalan olduğunu ifade etti.

ALTUN: BUNUN BENİMLE NE ALAKASI VAR. SENİN İŞYERİ AMİRİN BEN DEĞİLİM, SIKINTIYI GİT KENDİNDE ARA

İYİ Parti Meclis Üyesi Hasan Kuloğlu, “Benim iş yerinde de yerim değiştirildi” şeklinde konuşunca Kilimli Belediye Başkanı Kamil Altun’da, “Bunun benimle ne alakası var. Ben Kilimli Belediye Başkanıyım iş yerinin amiri değilim. Bu sıkıntıyı kendinde arayacaksın, benimle ne alakası var” diyerek sert tepki gösterdi.

(Haber-Ercan Demir)

Kaynak: Ercan Demir