15 gün önce İmtiyaz Sahibimiz Sevcan Bahadır’ın   “Kozlu Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğü’nde “ neler olduğunu yazdığı ve gündeme getirdiği özel haberle alakalı, Pusula Gazetesi’nden Öznur Güneş'in sorduğu soruya Zonguldak Valisi Sayın Osman Hacıbektaşoğlu’na “Kozlu Sevgi Evleri'nde yaşandığı iddia edilen taciz olayı” için sorduğu soruya Zonguldak Valisi Sayın Osman Hacıbektaşoğlu’nun verdiği cevaba açıklamamızdır:

İŞTE O AÇIKLAMA: 

İMAR PLANLARI ASKIDA SON TARİH 28 ARALIK İMAR PLANLARI ASKIDA SON TARİH 28 ARALIK

"Zonguldak Valisi Sayın Osman Hacıbektaşoğlu’nun yaptığı açıklamadan da anlaşılacağı üzeri haberin yazılış amacını başka yöne çevirmek adına Vali’mizin yanlış bilgilendirildiğine bağlıyoruz. Çünkü Devlet’in Valisi’nin verdiği cevapta konuyu amacından saptırdığı görülüyor. Yaptığı açıklama tamamen yoruma dayalı ve hezeyanlarla dolu. Hiç bir kamu görevlisi, hiç bir sorumluluk sahibi, vicdanı olan insan, bu evlerde yaşananlar karşısında böyle ifadeleri kullanmaz.

Bu yaşandığını iddia ettiğimiz konular Vali Bey’in görevde olduğu dönemde olmayabilir ama şimdi kendi ilinde yaşandığını bilmelidir. Vali bey bunun farkında bile değil anlaşılan. Kendi sorumluluğunda olan çocuklarımızın yaşadıklarını olmamış gibi konuşamaz. Hele bu olayların haberleştirilmesini habercilerin veya siyasilerin kendi aralarındaki çekilmelerden kaynaklandığını söyleyemez. Ki bunu haberleştiren ve gündeme getiren İmtiyaz Sahibimiz Sevcan Bahadır bakanlık müfettişleriyle görüşüp bildiklerini anlattıktan, elindeki belgelerin bir kısmını bakanlık müfettişleriyle paylaştıktan, sonrasında da bakanlığın bu haberlerle ilgili başlattığı soruşturma kapsamında emniyet güçlerine ifadesini verdikten sonra bu açıklamayı çok manidar buluyoruz.

Konuyu haber yaptık, çünkü haberci sorumluluğu ile davrandık. Haber yapmakta hiç bir çıkarımız yoktu. Sadece ilgili çocukların devletin iş bilmez yöneticilerinin elinde heba edilmesini engellemek ve sorumlu olanların Yargı karşısında hesap vermelerini istedik. Aynı zamanda amacımız devlerin itibarını korumaktı. Esas hedefimiz ise çocukların haklarını korumak. Bunun için konuyu kamuoyunun dikkatine sunmuştuk ki yetkililer taşıdıkları sorumluluğun gereğini yapsın, olayın üzerini örtmesin diye.

Zonguldak Valisi Sayın Osman Hacıbektaşoğlu’ndan beklentimiz olaylarla ilgili gerçeklerin üzerine gitmesi, konunun çarpıtılmasına müsaade etmemesi ve sorumlu olanların yargı karşısına çıkmalarını sağlamasıdır."ifadelerini kullandı.