ZBEÜ’de düzenlenen Kariyer Zirvesinde kurucu eğitmen ve İş Yaşam Koçu Selmin Gök tarafından “Kendini Keşfet ve Yönet” konulu söyleşi düzenlendi.

Tahir Karauğuz Konferans Salonu’nda düzenlenen söyleşiye ZBEÜ Rektörü İsmail Hakkı Özölçer, Rektör yardımcıları, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Selmin Gök, “Yaşam yolculuğuna insan Kendisini keşfetmeli ve bilmeli” dedi.

İnsan yaşamında kendisini bilmenin çok önemli olduğuna dikkat çeken Selmin Gök, “Kendini bil, milattan önce Apollo Tapınağı'nın giriş Latince kendini bil yazar.  Bu psikolojinin felsefenin, sosyolojinin çok temel konusu haline gelmiştir. Kendimizle ilgili varsayımlarımız var. Bir de algılandığımız var. Öncelikle kendimize şu soruları sormalıyız;

Neye yeteneğim var? Değerlerim neler? Ne yaparken zamanı, diğerlerini unutuyorum, sınırlarım nerede başlıyor? Nereli bitiyor? Kendimi neyle meşgul ediyorum, ne hayal kuruyorum, başarısızlıklarımdan ne öğreniyorum? Duygusal olarak zorlandığımda bununla nasıl başa çıkıyorum? Nelere tahammül edemiyorum, hangi sıklıkta kendine ‘hayır’ derken diğerlerine ‘evet’ diyorum?

Bu sorunun cevabını verdiğimiz zaman kendimizi daha iyi bilir ve tanıya biliriz” dedi.

Zonguldak’ta 90 bin 660 Öğrenci karne aldı Zonguldak’ta 90 bin 660 Öğrenci karne aldı

(Haber-Ercan Demir)

Kaynak: Ercan Demir